Незвичайний вітрогенератор від українських вчених

7 Июн

Керівник ТОВ «Укртермосервіс» Віталій Пилипенко разом з групою полтавських вчених розробили вітрогенератор, який працює від швидкості вітру 1м/с та майже не шумить.

Ветрогенератор украинских ученых

Як зазначає дослідник, в результаті 5-ти річного тестування різних варіантів і моделей зупинились на незвичайній, але найефективнішій формі енергетичної установки, яка забезпечує мінімальну шумність — 20 Дб (рівень шумового фону уночі в селі).

На додачу, такий вітряк ще й небагато важить — до 650 кг, наголошує Віталій Пилипенко, додаючи, що конструкція підходить для встановлення на даху будинку. До слова, нова розробка витримує температуру від — 60 до +40 градусів, а на випадок сильного урагану має самостабілізацію та електричні гальма.

Ветрогенератор от Эколайн

Хоча новий вітрогенератор працює від 1 м/с, розробники рекомендують встановлювати його в тих місцях, де є вітер 4 м/с і більше. За словами вченого, найбільший економічний ефект від використання енергетичної установки отримає Карпатський регіон, а також південні та центральні області України.

Производительность генератора от скорости ветра

Вітрогенератор потужністю 1,5 кВт та 3 кВт обійдеться у 150 і 300 тис. гривень відповідно. До слова, закордонні аналоги коштують від 20 тисяч доларів. За словами розробника, вартість кожної такої конструкції залежить від дорогих, закуплених у Китаї, неодимових магнітів, які використовуються у генераторі та підшипниках.

Наразі такі вітряки, на думку Віталія Пилипенко, вигідно встановлювати невеликим підприємствам, які оплачують електроенергію за комерційним тарифом. Термін окупності для таких споживачів складатиме два роки, каже вчений, додаючи, що для приватного використання нові вітрогенератори поки що невигідні.

Проте прийняття нового закону у сфері відновлюваної енергетики, який дозволить власникам вітрогенераторів не лише користуватися безкоштовною електрикою, але й продавати надлишок державі, може змінити ситуацію, впевнений Віталій Пилипенко.  Приватному будинку, який в середньому використовує до 25 кВт енергії на місяць, вистачить вітряка потужністю 1,5 кВт, запевняє розробник.

vetrogenerator

Винахід полтавських вчених було запатентовано у січні 2015 року – права отримав торговий дім «Еколайн Енерджи Електронікс». Наразі у Полтаві планують налагодити серійний випуск таких вітряків, розповідає Віталій Пилипенко, зауважуючи, що замовлення вже є не лише з України, а й з-за кордону.

За матеріалами: ecotown.com.ua