В Україні немає іншої альтернативи, ніж об’єднатися, провести широкомасштабну термомодернізацію та впровадити енергоефективні заходи

25 Май

Про це заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко під час виступу на Форумі енергоефективного партнерства 22 травня 2015 р. в м. Києві.

«Ми запропонували ті продукти, ті програми, які дозволять мотивувати, на сьогоднішній день,  мешканців як індивідуальних будинків, так і багатоповерхівок на енергоефективні заходи: не тільки термомодернізації, а й обліку теплової енергії, заміну газових котлів на «негазові». Уряд виділив 345 млн. грн. для компенсації тіла кредиту на утеплення», — повідомив Геннадій Зубко та додав, що це перший крок, який повинен показати, що і як ми маємо зробити.

«Сьогодні одним з головних завдань Агентства є залучення місцевих бюджетів до співфінансування державних програм з енергоефективності, а саме відшкодування відсотків за наданими кредитами на утеплення житла. Сьогоднішній захід, який зібрав у цій залі понад 350 представників з різних областей України, покликаний сприяти вирішенню цього питання. Форум енергоефективного партнерства це один із дієвих інструментів налагодження співпраці з регіонами», — про це повідомив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук та закликав представників областей України працювати разом у цьому напрямку.

В усіх регіонах України має бути поширений позитивний досвід Львівської області, де 10 років діє програма відшкодування частини відсотків, залучених за кредитами на енергоефективні заходи для населення. «Участь населення у програмі заміни котлів у Львівській області дорівнює активності сумарно 14 інших областей. Причина – підтримка державних механізмів додатковим відшкодуванням відсотків по кредиту із обласного бюджету», – зауважив Сергій Савчук.

Підсумовуючи сказане, Голова Держенергоефективності закликав присутні ЗМІ поширити інформацію серед населення щодо механізмів державної підтримки та скористатися  прийнятими Урядом програмами.

Одним з ключових моментів Форуму стало підписання з тринадцятьма областями чотирьохсторонніх Меморандумів про партнерство у сфері енергоефективності житлових будинків між Держенергоефективності та обласними державними адміністраціями, обласними радами та головами міст-обласних центрів.

В свою чергу ідею проведення Форуму підтримав Олександр Домбровський, народний депутат України, Перший заступник Голови Комітету ВРУ з ПЕК та наголосив: «Ми повинні будувати галузь сучасної інноваційної енергетики та підвищувати енергоефективність економіки України. Тому наше першочергове завдання – зменшити енергоспоживання та збільшити рівень енергоефективності. Тільки тоді ми матимемо можливість скоротити імпорт газу, електроенергії і вугілля».

Міжнародна спільнота також підтримала ініціативи Уряду України щодо підвищення енергоефективності. Зокрема, Гжегош Гайда, керівник проекту IFC «Енергоефективність у житловому секторі в Україні» групи Світового банку, звернув увагу, що саме цьому Уряду вдалося запровадити в життя зазначені програми підтримки населення.

Довідково:

Форум Енергоефективного партнерства організовано Держенергоефективності спільно з Мінрегіонбудом за підтримки Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні, Проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Муніципальна енергетична реформа в Україні», Проекту Міжнародної фінансової корпорації (IFC) «Енергоефективність у житловому секторі в Україні», Проект «Створення енергетичних агентств в Україні», що реалізується Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) за дорученням Федерального міністерства довкілля, охорони природи, будівництва та безпеки ядерних реакторів Німеччини (BMUB), Проект Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) «Енергоефективність у громадах».