Урядова програма «теплих» кредитів буде продовжена на 2017 рік

8 Фев

Про це повідомив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук, коментуючи рішення Камінету Міністрів України, яке прийнято сьогодні, 8 лютого, на засіданні Уряду: «Сьогодні Уряд продовжив дію вже популярної програми «теплих» кредитів на 2017 рік та удосконалив порядок надання відшкодування за нею. Найближчим часом українці вже зможуть у повному обсязі використовувати можливості цієї програми та залучати безповоротну фінансову допомогу від держави на заходи з енергоефективності».

Українці, як і раніше, зможуть отримати державну безповоротну фінансову допомогу на впровадження енергоефективних заходів у розмірі:

  • 20% — на придбання «негазових» котлів,
  • 35% – для утеплення індивідуального житла,
  • 40% — для ОСББ і
  • 70% — для отримувачів субсидій, які входять у склад цих ОСББ.

Є і деякі нововведення цього року. А саме, розширено перелік банків-учасників програми. Тепер «теплі» кредити можна буде отримати не лише в Ощадбанку, Укргазбанку та Укрексімбанку, а й в Приватбанку. Відтак, у громадян буде більше свободи вибору щодо банку, місця  розташування його філії, оптимальних умови кредитування тощо.

Сергій Савчук також зауважив, що продовження дії державної програми допомоги є важливою умовою для забезпечення дії місцевих програм. Сьогодні місцева влада в регіонах активно приймає подібні програми. Наразі вже працює 204 місцеві програми здешевлення «теплих» кредитів. Для громадян це додаткова фінансова допомога, оскільки можливо отримати відшкодування одразу з державного та місцевого бюджетів, що безумовно врази здешевлює вартість необхідних матеріалів та обладнання для утеплення.

За матеріалами: Держенергоефективності