Розвиток енергозбереження в Сумській області

24 Фев

В останній робочий день минулого тижня під керівництвом голови облдержадміністрації Ігоря Яговдика відбулося засідання Регіонального комітету з економічних реформ. Учасники заходу – голова обласної ради Геннадій Михайленко, керівники міст, районів та профільних управлінь ОДА, обговорили стан та перспективи розвитку енергозбереження в комунальній теплоенергетиці, стан та перспективи розвитку енергозбереження в бюджетній сфері, перспективи впровадження системи моніторингу споживання природного газу та результати впровадження енергозберігаючих насосів на водоканалах Сумської області.

Голова облдержадміністрації Ігор Яговдик акцентував увагу на необхідності заощадження природного газу в регіоні та застосуванні енергозберігаючих технологій. Він зазначив, що у 2015 році область має скоротити споживання природного газу на 50%. І для цього є необхідний потенціал, а саме – застосування альтернативних джерел енергії, впровадження наукових розробок сумських вчених, використання енергозберігаючих технологій та активізація інвесторів щодо реалізації проектів з енергозбереження.

За інформацією начальника управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації Миколи Войтенка, наразі заходи з енергозбереження дають конкретні результати. Якщо у 2006 році всіма споживачами використано 1,345 млрд. куб. метрів природного газу, то у 2013 році споживання скоротилося до 1,085 млрд. куб. метрів, тобто на 20%.

Також на засіданні відзначалося, що нині Сумщина демонструє позитивну динаміку енергоспоживання, щорічно зменшує використання природного газу. Проте, сьогодні необхідно прискорити цю роботу в рамках регіональної програми енергозбереження, оскільки підвищення енергоефективності та впровадження енергозберігаючих технологій – це завдання Президента України. Воно має економічний, соціальний та політичний аспекти, визначає енергетичну безпеку регіонів та держави в цілому.

Сьогодні понад 450 котелень бюджетної сфери (близько 60%) працюють на твердому паливі. Ще 118 об’єктів планується перевести на альтернативні види палива протягом 2014 року, при цьому зменшення споживання природного газу складе 10,5 млн. куб. метрів на рік.

За матеріалами: Сумська обласна рада