Програма підтримки заміщення газу в ЖКХ

5 Ноя

До 2020 року заміщення газу в Україні має скласти 20 і більше відсотків по відношенню до сьогоднішнього рівня споживання газу. Про це сказав перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Володимир Кістіон під час відкриття Х Міжнародного конгресу «Інституційні та технічні аспекти реформування житлово-комунального господарства».

За його словами, Мінрегіон приділяє значну увагу питанням стимулювання заміщення газу підприємствами і найближчим часом винесе на розгляд Уряду відповідну програму.

«Мова йде про те, що будь-яке підприємство — приватне, комунальне чи державне, яке поставило котел, що працює на альтернативному паливі, — після завершення опалювального сезону за підтвердженням облгазу отримає компенсацію половини заміщеного газу. У нас є 440 млн. грн. європейських коштів під цю програму. І за підрахунками фахівців, реалізація цієї програми дозволить замінити імпортний газ на 200 млн. доларів США. Тобто ці величезні кошти не «вилетять в трубу», а залишаться в Україні й працюватимуть на вітчизняну економіку: хтось вирощуватиме енергетичні культури, хтось збиратиме біомасу з поля, хтось буде чистити ліс, а ще хтось виготовлятиме котли», — пояснив Володимир Кістіон.

Він також додав, що Мінрегіон невдовзі направить на розгляд Уряду проект постанови, яка врегулює питання стимулювання заміщення газу ОСББ.

«На сьогодні маємо в Україні 85% зношеного  житлового фонду, і найкращий інструмент виправити ситуацію – створювати ОСББ, які братимуть кредити на термомодернізацію багатоповерхівок. Адже утеплення лише окремих квартир не ефективно. Ми провели нараду з представниками ОСББ та банків. Завершується розробка відповідних механізмів, які даватимуть можливість отримувати дешеві кредити через Держенергоефективності для того, щоб виконувати ті чи інші роботи для ОСББ: від термомодернізації  – до закупівлі енергоефективного обладнання», — поінформував Володимир Кістіон.

Він нагадав, що влітку цього року на рівні регіонів були розроблені організаційні, технічні й кризові заходи, спрямовані на скорочення споживання газу теплогенеруючими підприємствами на 30% (2,5  млрд. кубічних метрів в цілому по країні) до кінця опалювального періоду.

«Показники за серпень, вересень і жовтень свідчать про те, що теплоенергетики цих нормативів дотримуються», — зазначив Володимир Кістіон.

За матеріалами: Мінрегіонбуд