Проект по енергоефективності у Львівській станції переливання крові

6 Фев

Фонд «Східна Європа» та Львівська обласна рада готові надати кошти на співфінансування заходів з енергозбереження у Львівській обласній станції переливання крові. Про це йшлося під час виїзної наради, яку провів заступник голови Львівської обласної ради Валерій П’ятак.

Учасники заходу оглянули комплекс приміщень Львівської обласної станції переливання крові, а також ознайомилися з інформацією щодо необхідності запровадження тут заходів з енергозбереження. Нині цей комунальний заклад охорони здоров’я має значні тепловтрати. Відтак, вже зараз необхідно докласти максимальні зусилля, щоби визначити перелік заходів із запровадження тут енергоощадних технологій з метою подальшої економії бюджетних коштів.

Між тим, в межах реалізації спільного з Львівською обласною радою проекту «Розумне енергоспоживання для добробуту громад Львівщини», Фонд «Східна Європа» на 2015 рік готовий надати кошти на співфінансування енергоощадних заходів у Львівській обласній станції переливання крові (йдеться про 800 тис. грн.). Щоправда, співмірну суму повинна виділити й сама обласна станція переливання крові. Решту суми від тієї, яку буде визначено у відповідній проектно-кошторисній документації, нададуть за кошти обласного бюджету, передбачені на реалізацію програм з енергозбереження.

На нараді була оприлюднена й пропозиція щодо можливості залучення інвесторів для обслуговування котельні Львівської обласної станції переливання крові. Адже на сьогодні коефіцієнт корисної дії цього об’єкта сягає заледве 50%. І, якщо котельню  модернізувати, встановивши там нове обладнання, а ще – раціонально використати приміщення котельні, то, відповідно ККД буде на рівні 95%.

За результатами наради Валерій П’ятак звернувся до енергоаудиторів, щоби вони до 10 лютого подали звіт із визначеним переліком заходів з енергозбереження та очікуваними результатами від їх запровадження. На підставі такого аналізу буде розроблено проектно-кошторисну документацію, яка і стане наступним етапом до залучення коштів співфінансування фонду «Східна Європа» та Львівської обласної ради.

Автор: Ігор Галущак

Для biowatt.com.ua