ОСББ збільшили залучення коштів на енергоефективні заходи

1 Мар

Цьогоріч у багатьох українців зростає усвідомлення того, що потрібно діяти та впроваджувати заходи, які допоможуть ефективно використовувати енергоресурси та в подальшому в рази менше платити за комунальні послуги. Важливо те, що до енергоефективності все активніше долучаються не лише власники приватних будинків, а й мешканці багатоповерхівок, які об’єдналися в ОСББ.

Про це красномовно свідчать результати моніторингу Урядової програми з енергоефективності, який щотижня проводить Держенергоефективності.

За січень-лютий 2017 року ОСББ та ЖБК залучили 3,3 млн грн. на впровадження енергоефективних заходів у своїх будинках, що в 4 рази більше за аналогічний період минулого року.

Крім збільшення суми коштів зросла і кількість ОСББ, які долучаються до програми.

Загалом, з початку дії програми нею скористалося 664 ОСББ, використавши понад 80 млн грн. на утеплення будинків.

Нагадаємо, що за умовами Урядової програми «теплих» кредитів ОСББ та ЖБК отримують з держбюджету відшкодування щонайменше 40% суми залучених коштів. Розмір компенсації може сягнути 70%, якщо у багатоповерхівці проживають сім’ї-отримувачі субсидій. Додаткову грошову допомогу ОСББ одержують від органів місцевого самоврядування. У результаті витрати ОСББ на придбання необхідного обладнання становлять половину і менше їхньої ринкової вартості.

Детальні умови участі у програмі можна дізнатися, подзвонивши в Call-центр при Держенергоефективності за тел.: (044) 296-71-60, 292-32-57