Литовська компанія розглядає можливість залучення фінансів в проекти в Україні

18 Дек

Про це йшлося на зустрічі Голови Держенергоефективності Сергія Савчука з паном Юйбінь Дяо – комерційним директором литовської компанії «Respect Group», яка займається залученням інвестицій та супроводом проектів, зокрема, в енергетиці.

Компанія відзначається тим, що працює з лідерами китайського ринку, наприклад: «TBEA SHENYANG TRANSFORMER GROUP CO., LTD», «POWERCHINA», «North China Power Engineering Co., LTD»,  «Tianjin Electric Power Construction» та іншими.

У портфоліо компанії — проекти з генерації тепла, у тому числі з біомаси, встановлення сонячних, вітрових та гідроелектростанцій, а також виробництво енергії з відходів.

«Литовські компанії цікавляться нашою країною не вперше. Нещодавно одна з таких компаній аналізувала перспективи встановлення заводу з виробництва сонячних модулів в Україні. Запевняю, що кожен український регіон – клондайк можливостей для «зеленого» бізнесу. Зі свого боку, ми підготували сприятливе законодавче поле, передбачивши гарантії повернення інвестицій. Це і прив’язаний до курсу євро «зелений» тариф до 2030 р., і стимулюючий тариф на тепло «не з газу», і довгострокові договори купівлі-продажу «чистої» електроенергії тощо» — пояснив С.Савчук.

Як пояснив С.Савчук, мова йде не лише про необхідність збільшення потужностей відновлюваної енергетики в країні, а, перш за все, про створення якісних, рентабельних та надійних проектів, для впровадження яких фінансові установи будуть готові надавати кошти.

Сторони домовилися співпрацювати, зокрема, визначити можливі «точки входу» щодо фінансування розробки якісних «bankable» проектів з відновлюваної енергетики в різних регіонах України.

Також окремо будемо працювати над залученням інвестицій у вже підготовлені проекти.