Комітет ВРУ у закордонних справах рекомендував Парламенту прийняти законопроект про приєднання України до IRENA

6 Ноя

1 листопада 2017 р. на засіданні Комітету ВРУ у закордонних справах одноголосно вирішено рекомендувати Парламенту прийняти розроблений Держенергоефективності законопроект «Про приєднання України до Статуту Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії «IRENA» (реєстр. № 0164 від 05.10.2017 р.)за основу та в цілому.
«Членство України в IRENA стане значним поштовхом для розвитку вітчизняного ринку відновлюваних джерел енергії. Ми зможемо тісно співпрацювати з провідними країнами світу у цій сфері і мати доступ до пільгових кредитів на «зелені» проекти через Абудабійський фонд розвитку (АDFD)», — наголосив директор Департаменту відновлюваних джерел енергії Держенергоефективності Юрій Шафаренко, презентуючи законопроект.
Участь України в IRENA – це можливість:
  • подавати заявки до Абудабійського фонду розвитку щодо отримання пільгових кредитів під 1-2% терміном до 20 років ();
  • дізнаватися про світові інновації у відновлюваній енергетиці,
  • співпрацювати з розвинутими державами у цій сфері;
  • отримувати рекомендації IRENA щодо покращення законодавства у сфері відновлюваної енергетики.

Все це є додатковою гарантією для потенційних іноземних інвесторів, які розглядають можливість інвестування у відновлювану енергетику України.

Загалом, участь України в IRENA сприятиме виконанню міжнародних зобов’язань щодо досягнення у 2020 році 11% енергії з відновлюваних джерел в енергетичному балансі.