Нові можливості для фермерів в біоенергетиці

24 Окт

Енергетичне використання деревних відходів від обрізки та викорчовування багаторічних насаджень вимагає залучення фермерів, сервісних компаній, виробників технологічного та енергетичного обладнання, кінцевих споживачів.

До теперішнього часу, відсутність співпраці між цими суб’єктами перешкоджала можливості створення нових вартісних ланцюжків та подоланню основних перешкод, пов’язаних з розмірами садів/виноградників, витратами на збір обрізків і управління, низьким рівнем оплати праці, питаннями логістики та недостатньою можливістю отримати вигоду від виробництва біомаси.

Наряду з партнерами з Іспанії, Греції, Італії, Франції, Хорватії та Португалії, Науково-технічний центр «Біомаса», разом із Українським клубом аграрного бізнесу беруть учать у міжнародному проекті uP-running.

Метою проекту є виявлення успішних прикладів, а також нових, сталих та фінансово спроможних операційних моделей, що враховують особливості кожної з країн проекту, шляхом консультацій з основними зацікавленими сторонами та шляхом реалізації демонстраційних проектів.

Найбільш перспективним бізнес-моделям буде надана консультаційна підтримка від НТЦ «Біомаса» та УКАБ, а на їх базі буде реалізовано демонстраційні проекти. Задля поширення результатів uP-running досвід реалізації демонстраційних проектів буде належним чином представлено на регіональному, національному та європейському рівні.

НТЦ «Біомаса» та УКАБ розшукують зацікавлених партнерів, які можуть стати одним з учасників у ланцюжку використання біомаси від обрізки та викорчовування садів для виробництва теплової енергії. НТЦ «Біомаса» та Український клуб аграрного бізнесу пропонує безкоштовні консультації для підприємців (фермерів) на суму близько 6000€ за підтримки проекту Європейської комісії uP_running (в рамках програми Horizon 2020).

Відібраним бенефіціарам буде надано наступні консультаційні послуги:

  • Технічна підтримка по збору та використанню біомаси;
  • Підтримка в пошуку споживачів, сервісних компаній та  підрядників;
  • Пілотна демонстрація експлуатації (збір врожаю, обробка та спалювання);
  • Розробка бізнес-моделі відповідно до успішних параметрів;
  • Візуалізація на конференціях, YouTube каналі та інших медіа.

Умови участі:

  • В результаті відбору стати одним з бенефіціарів.
  • Консультаційна допомога є безкоштовною для 5 бенефіціарів.
  • Всі побажання бенефіціарів будуть враховані під час надання консультаційної підтримки.

У разі Вашої зацікавленості взяти участь у демонстраційному проекті та отримати консультацію, будь ласка, зв’яжіться з НТЦ «Біомаса» або УКАБ  у період жовтень-листопад 2016.

Контакти:
Ольга Гайдай (НТЦ «Біомаса»)
+38097 640 29 67, haidai@biomass.kiev.ua
Алла Кравченко (УКАБ)
+38097 030 45 33, kravchenko@ucab.ua

*Бенефіціарами проекту є фермери на інші учасники в ланцюгу постачання та використання біомаси під час реалізації демонстраційних проектів. Вінницька область обрана в якості демонстраційного регіону проекту.

Проект uP_running отримав фінансування від програми ЄС з досліджень та інновацій «Горизонт 2020» за грантовою угодою № 691748.