В Австралії створили дешеві сонячні панелі

29 Май

Проривна технологія виробництва сонячних панелей появилась в Австралії. Місцеві учені придумали спосіб виготовлення панелей шляхом друку електронного чорнила на прозорих пластикових листах. Такий спосіб виготовлення дозволяє отримати дешеві, гнучкі сонячні панелі, які, крім того, можна і переробити після їхнього використання.

Квадратний метр таких панелей коштує $7,42, що в 30 разів дешевше за аналог Tesla, і вони можуть працювати навіть при слабкому освітленні.

Автором цих бюджетних сонячних панелей для дахів будинків стала група дослідників з Університету Ньюкасла в Австралії на чолі з керівником Полом Дастуром. Зараз винахід проходить останню стадію тестування. Панелі друкуються на пластиковій плівці завтовшки менше 0,1 мм і проводять електрику за допомогою електронного чорнила. Їх легко запустити в масове виробництво.

Професор Пол Дастур працює понад десять років, щоб створити легку «друкарську сонячну» панель, яка здатна генерувати енергію. Університет Ньюкасла є одним з трьох місць в світі, де тестуються друкарські сонячні панелі, в яких використовується електронне чорнило. Вони можуть бути надруковані в «промисловому масштабі» на верстатах й використані для швидкого розгортання на великих територіях. Пристрої дуже міцні, зроблені з того ж пластика, що і пляшки напою Coca-Cola, а значить, їх можна переробити.

Нові панелі можуть працювати навіть при слабкому освітленні. Крім того, їх можна встановити на будь-якій стороні даху, не обов’язково сонячній.

За матеріалами: hmarochos.kiev.ua