Семінар «Енергетичні кооперативи: можливості для українських громад»

26 Мар

Greencubator у співпраці з Представництвом фонду Конрада Аденауера у Україні анонсує семінар на тему «Енергетичні кооперативи: можливості для українських громад«, що відбудеться 17-19 квітня в м. Львів.

Події останніх кількох років довели, що самоорганізація громадян є важливою для життя цілого суспільства та навіть існування держави. Волонтери внесли значний внесок у відродження української армії та просувають ряд позитивних змін в державі.

Самоорганізація може так само вплинути і на енергетичну безпеку держави: ОСББ можуть стати одним із рушіїв зменшення споживання енергії у житловому секторі. А енергетичні кооперативи можуть стати потужним фактором самозабезпечення енергією громад та цілих регіонів.

Як свідчить європейський досвід, енергетичні кооперативи приносять із собою цілий ряд переваг для місцевих громад. Це і використання місцевої сировини і збільшення розподіленості виробництва та споживання енергії, великі можливості для використання відновлюваних джерел енергії, розвиток місцевого підприємництва.

Україні ще далеко до Німеччини, Австрії чи Данії, з їх багатьма тисячами енергетичних кооперативів. Проте, дорога в тисячу миль починається із першого кроку. Саме тому команда Greencubator’а з допомогою партнерів вирішила допомогти зробити цей перший крок. Тим, хто готовий його зробити — активістам, підприємцям, фермерам, лідерам громад/спільнот та іншим можливим учасникам енергетичних кооперативів. Саме для полегшення цих перших кроків ми і робимо цей семінар.

Ми навмисне сконцентрувались на практичних аспектах створення енергетичних кооперативів. В програмі учасники, звісно, побачать приклади існуючих європейських кооперативів та почують про іноземний та український досвід. Проте більшу частину 3-денного семінару буде присвячено роботі в групах, котрі рахуватимуть бізнес-плани роботи українських енергетичних кооперативів. За допомоги фасилітаторів та тренерів вони створять практичні і застосовні розрахунки та пояснення стосовно роботи енергетичних кооперативів, котрими потім поділяться із усіма бажаючими.

Ключові пункти програми:

  • Знайомство із європейським досвідом створення енергетичних кооперативів
  • Обговорення можливостей для створення енергетичних кооперативів в Україні
  • Вивчення юридичних та організаційних аспектів функціонування кооперативів в Україні
  • Розрахунок та написання бізнес-планів для різних енергетичних кооперативів

Організаційні деталі:

  • До участі запрошуються зацікавлені представники місцевих громад — активісти, представники органів місцевого самоврядування, лідери самоорганізованих груп
  • Відібраним учасникам відшкодовується вартість проїзду та забезпечується проживання і харчування
  • Форма попередньої реєстрації на семінар:
  • Попередня реєстрація не є остаточною — ми відбираємо учасників для семінару. Дочекайтесь, будь-ласка, підтвердження перед тим як брати квитки до Львова.