Законопроекти у сфері енергоефективності, які готуються для прийняття у ВРУ

1 Дек

Сьогодні для розгляду ВРУ готуються законопроекти про комерційний облік комунальних послуг, про енергоефективність будівель та щодо механізму закупівлі енергосервісу.  Про це повідомим Голова Держенергоефективності Сергій Савчук на нараді 29 листопада.

Участь в обговоренні взяли також народні депутати України: Олександр Домбровський, в.о. Голови Комітету ВРУ з питань ПЕК, Альона Бабак, заступник голови Комітету ВРУ з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства, Олексій Рябчин, голова підкомітету з питань енергозбереження та енергоефективностi Комітету ВРУ з питань ПЕК, Віталій Сташук, секретар Комітету ВРУ з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства.

Серед законопроектів, розглянутих на нараді, були:

Проект Закону про комерційний облік комунальних послуг (реєстр. №4901 від 06.07.2016)

Його мета запровадити в країні 100% комерційний та розподільчий облік комунальних послуг. Облік дозволить платити лише за спожиті ресурси. Це, у свою чергу, сприятиме зменшенню комунальних платежів та стимулюватиме споживачів до раціонального використання тепла і води.

Обговорюючи законопроект, учасники наради зауважили на необхідності підвищення відповідальності монополістів за невстановлення будинкових приладів обліку. Крім того, потрібно забезпечити більш прозорий та дієвий механізм встановлення приладів-розподілювачів теплової енергії у будинках з вертикальною розводкою системи опалення.

Законопроект «Про енергетичну ефективність будівель» (реєстр. №4941 від 11.07.2016)

Розроблений Держенергоефективності на виконання 31-ої Директиви ЄС. Саме цей документ створює підгрунтя для скорочення енергоспоживання у будівлях. Ключова особливість законопроекту – запровадження сертифікації енергетичної ефективності будівель.

Законопроект щодо змін механізму закупівлі енергосервісу (реєстр. №4549 від 29.04.2016)

Його редакцію до другого читання вже узгоджено як з представникам депутатського корпусу, так і з експертним середовищем. Агентство очікує якомога швидшого розгляду законопроекту у профільному Комітеті ВРУ та Парламенті. Після прийняття законопроекту до весни 2017 року буде час для відповідної підготовки електронних майданчиків для закупівель енергосервісу.