Впровадження системи енергоменеджменту на підприємствах Донецької області

5 Июн

Ефективність споживання енергетичних ресурсів в Україні нині в кілька разів нижча у порівнянні з іншими розвиненими країнами Європи. Однією із ключових причин такої ситуації є недостатній рівень обізнаності підприємців.

Для того, щоб підвищити енергоефективність на підприємствах, багато закордонних компаній впроваджують систему енергоменеджменту, яка допомагає не лише заощадити енергію, а й скоротити обсяги викидів парникових газів.

Досвід європейських колег нині переймають і в Україні. В рамках німецько-української співпраці з 2011 року у Донецькій області розпочато реалізацію проекту міжнародної технічної допомоги «Енергоефективна та спрямована на зменшення змін клімату модернізація промисловості в Донецькій області».

В обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій відбувся семінар, на якому обговорили питання щодо енергоефективності централізованого теплопостачання та впровадження системи енергоменеджменту згідно з міжнародним стандартом ISO 50001.

Зокрема, на 3-х пілотних підприємствах Донецької області (ПАТ «Енергомашспецсталь», ПАТ «Часівоярський вогнетривкий комбінат», ПАТ «Слов’янський завод високовольтних ізоляторів») планують запровадити систему енергоменеджменту, яка відповідає міжнародному стандарту ISO 50001.

Представники підприємств та установ Донецької області пройдуть 5 семінарів на рік. План навчання з енергоменеджменту розробляли в рамках проекту «Енергоефективна та спрямована на зменшення змін клімату модернізація промисловості в Донецькій області» спільно з Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ). На реалізацію проекту планують витратити 3,0 млн. євро за підтримки Уряду Федеративної Республіки Німеччина.

За матеріалами: Держенергоефективності