В які проекти чистої енергетики інвестує Exxon?

9 Ноя

Одна з найбільших нафтових компаній у світі працює над сотнями енергетичних проектів з низьким вмістом вуглецю — від водоростей, з яких створюють біопаливо, до клітин, які перетворюють шкідливі викиди на електрику, пише Bloomberg.

За словами віце-президента з досліджень і розробок Exxon Mobil Corp. Віджая Сварупа, робота компанії включає в себе дослідження екологічно чистих технологій в п’яти-десяти ключових областях. Незважаючи на те, що на будь-який комерційний прорив потрібно, принаймні, десять років, підтримка Exxon чистої енергетики говорить про те, що найцінніша у світі компанія, що торгується на біржі, дивиться на можливість майбутнього, коли викопне паливо перестане домінувати.

У цьому році на дослідження альтернативних джерел енергії нафтовий гігант інвестував $1 млрд., а всього з 2000 року на дослідження, розробку та впровадження низьковуглецевих технологій Exxon витратила $8 млрд.

«У цій сфері необхідно вирішити безліч завдань, і тоді вони матимуть величезний вплив на наш бізнес, — сказав Сваруп. — Ми приносимо більше, ніж гроші. Ми приносимо науку, прихильність до досліджень».

Проекти компанії:

Біопаливо з водоростей. Exxon планує збирати водорості в ставках або океанах по всьому світу і переробляти його на біопаливо для регіонального розподілу. Сваруп думає, що біопаливо буде спочатку змішуватися з дизельним і реактивним паливом, але мета полягає в тому, щоб в кінцевому підсумку продати 100-відсоткове паливо, одержане з водоростей.

Біодизель, вироблений з сільськогосподарських відходів. Exxon працює з компанією Renewable Energy Group Inc. для того, щоб використовувати мікроби для перетворення неїстівних частин сільгоспкультур, таких як, наприклад, кукурудзяне лушпиння, на біопаливо. Обидві компанії почали своє співробітництво в 2016 році і нещодавно продовжили свою спільну дослідницьку програму.

Карбонатні паливні елементи. Більшість паливних елементів виробляють електрику, хімічно реагуючи з природним газом або воднем. В них використовується вуглекислий газ. Exxon і FuelCell Energy Inc. досліджують, як пристрої можуть використовуватися в уловлюванні і зберіганні вуглецю і одночасно генерувати електроенергію. Компанії планують побудувати дослідний завод протягом декількох місяців і зараз працюють над проектуванням об’єкта.

Інтенсифікація процесу. Exxon співпрацює з Технологічним інститутом Джорджії, щоб розробити більш ефективний спосіб переробки сирої нафти на пластмасу. Це передбачає використання мембрани і осмосу, а не тепла. Exxon переслідує мету вдвічі скоротити викиди двоокису вуглецю в цьому процесі.

За матеріалами: finance.ua