В Україні запустять програму підготовки енергоменеджерів

29 Сен

Старт нової програми підготовки європейських енергоменеджерів EUREM та шляхи стимулювання підприємств до енергоефективності презентували німецькі й українські експерти 26 вересня в Торгово-промисловій палаті України.

Механізм стимулювання промислових підприємств до енергоефективності полягатиме в спрямуванні коштів з вуглецевого податку на енергоефективні заходи. Подібний механізм вже успішно діє в таких країнах ЄС, як Данія, Фінляндія, Нідерланди, Великобританія.

За задумом ініціаторів проекту, такий механізм мотивуватиме підприємства впроваджувати, в першу чергу, системи енергоменеджменту, а далі – здійснювати енергоефективні заходи.

Німецькі фахівці наголосили на важливості роботи на підприємствах висококваліфікованих енергоменеджерів. Зокрема, в рамках заходу Торгово-промислова палата України спільно з Німецько-українським партнерським проектом торгово-промислових палат KVP Ukraine та Німецьким товариством міжнародної співпраці (GIZ) підписали меморандум про запровадження в Україні Програми підготовки європейських енергоменеджерів EUREM.

Довідково:

EUREM – це стандартизована тренінгова програма та ефективна мережа європейських енергоменеджерів, яка здійснюється сьогодні у понад 28 країнах світу. Більше 5000 європейських енергоменеджерів працюють у цих країнах і виступають гарантами забезпечення енергоефективності на підприємствах.