Уряд затвердив Примірний енергосервісний договір

22 Окт

Вчора, 21 жовтня, на засіданні Уряду  затверджено Примірний енергосервісний договір. Про це повідомив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

«Залучення інвестицій через механізм енергосервісних договорів дозволить в найближчі роки комплексно вирішити питання енергозбереження у бюджетній сфері. Ми зможемо охопити велику кількість об’єктів, які потребують енергомодернізації. Це зменшить поточні видатки бюджетів на утримання будівель та забезпечить ефективне виконання заходів з енергоефективності», — зазначив Голова Агентства, коментуючи подію.

За його словами сьогодні близько 100 тисяч бюджетних установ потребують проведення термомодернізації, яка дозволить зекономити у 2020 році до 100 млн. куб. метрів газу та інших ресурсів за рік.

Інвестиції в енергозбереження

«Бюджетна сфера нині потребує  4,4 млрд.євро на енергоефективність. Звичайно, що Держава не може передбачити такі витрати, тому розвиток енергосервісу надає можливість приватному бізнесу залучати інвестиції в енергоефективність бюджетних установ, створити ринок енергосервісу, а також збільшити надходження до бюджетів усіх рівнів», — зауважив Сергій Савчук та додав, що це дуже важливий документ, яким буде передбачено розподіл усіх фінансових, правових й інших технічних ризиків.

За словами Голови Агентства ефективність енергосервісу доведена практикою більшості провідних країн світу та Європи. Наприклад, США за останні 30 років скоротили енергоспоживання в бюджетній сфері на 35%, використовуючи механізм енергосервісних договорів.

Довідково

Примірний енергосервісний договір передбачає визначення істотних договірних умов, наприклад:

  • перелік заходів, строків та умов впровадження енергосервісу;
  • ціни;
  • базовий рівень споживання енергоресурсів та комунальних послуг;
  • рівень скорочення споживання та/або витрат на оплату енергоресурсів та комунальних послуг;
  • строк дії енергосервісного договору;
  • порядок оплати енергосервісу за рахунок скорочення споживання та/або витрат на оплату енергоресурсів та комунальних послуг;
  • відповідальність за невиконання, неналежне виконання зобов’язань за договором.