Уряд має намір побудувати в Україні три заводи з виробництва рідкого біопалива

27 Сен

Україна і Китай найближчими днями підпишуть необхідні документи для створення в нашій країні трьох заводів з виробництва біоетанолу (етанолу, що отримується в процесі переробки рослинної сировини для використання в якості біопалива).

Про це Укрінформ повідомив міністр аграрної політики і продовольстваМикола Присяжнюк.

«Це питання знаходиться вже в завершальній стадії; буквально через тиждень підпишемо контракт», — сказав міністр.

Присяжнюк пояснив, що українська сторона закупить в КНР устаткування для заводів. Вони будуть створені на базі старих спирзаводів в Одеській, Київській областях і, швидше за все, в Тернополі.

За словами міністра, створення трьох заводів дасть можливість переробляти додатково 1 млн тонн кукурудзи на рік. «А це вже продукт з доданою вартістю; притому ми робимо імпортозаміщення, зменшуємо імпорт нафтопродуктів. До того ж, біоетанол — це експортоорієнтована продукція для Європи», — підкреслив глава Мінагропроду.

Питання про те, що Китай фінансами і технологіями допоможе налагодити виробництво біопалива в Україні, почало обговорюватися на початку минулого року. Йшлося про те, щоб спиртзаводи, які на сьогодні мають застаріле устаткування або збиткові, перепрофілювати на виробництво етанолу. Україну після цього відвідали представники китайської сторони, які зробили оцінку підприємств і підготували технічну документацію на модернізацію.

Нагадаємо, що керівництвом України прийнято рішення щодо виробництва біопалива в Україні. У період з 2013-2016 рр. вводиться обов’язковий вміст біологічних добавок рослинного походження в паливі від 7% до 10%; у дизпаливі — від 2% до 5%.

За матеріалами: Ukrinform