Україна за крок до членства в IRENA

11 Окт

5 жовтня Президентом України Петром Порошенко внесено на розгляд ВРУ розроблений Держенергоефективності проект Закону України «Про приєднання України до Статуту Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії (IRENA)» .

Членство України в IRENA – це, в першу чергу, можливість подавати заявки до абудабійського фонду розвитку (АDFD) щодо фінансування «зелених» проектів.

Крім цього, приєднання України до IRENA дозволить:

  • отримати допомогу IRENA щодо вдосконалення законодавчої бази, залучення інвестицій та нарощування потенціалу у відновлюваній енергетиці;
  • надати додаткові гарантії потенційним іноземним інвесторам щодо вкладення коштів у «зелені» проекти в Україні;
  • тісно співпрацювати з розвинутими країнами у цій сфері;
  • отримати доступ до баз даних IRENA щодо новітніх технологій та розробок, кращих світових практик і головне — ефективних механізмів фінансування проектів з виробництва «чистої» енергії.

Довідково:

У 2016 році вперше за роки незалежності розпочато процедуру приєднання України до IRENA. Так, на виконання Указу Президента України від 10 травня 2016 року№200/2016 Держенергоефективності направлено заявку щодо членства України в IRENA, щодо якої країни-члени IRENA не висловили жодних заперечень чи зауважень. Наступний крок – прийняття розробленого Держенергоефективності законопроекту «Про приєднання України до Статуту Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії «IRENA», який наразі вже подано на розгляд до ВРУ.

На даний час членами Агентства IRENA є 152 держави і ще 28 країн розпочали процес набуття приєднання до організації.