Українські міста долучаються до проектів енергоефективності

10 Июл

Уряд Швейцарії на конкурентних умовах обрав наступне українське місто для втілення Європейської енергетичної відзнаки (ЄЕВ). Слідом за Вінницею, яка першою долучилася до проекту, інформаційну, технічну та фінансову підтримку закордонних організацій і фахівців отримає Житомир.

Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Андрій Білоусов під час інформаційного семінару «Європейська енергетична відзнака: питання впровадження в Україні», проведеного спільно з Швейцарським Бюро Співробітництва в Україні та Міжнародним представництвом ЄЕВ (Швейцарія) 8 липня.

«У 2011 році місто Вінниця першим в Україні долучилося до втілення Європейської енергетичної відзнаки та, як очікується, вже наступного року отримає срібну Європейську енергетичну нагороду. Використовуючи цей досвід, Уряд Швейцарії обрав  наступне місто для подібного проекту — місто Житомир. Крім того, наші закордонні колеги планують надати підтримку для втілення ЄЕВ на всеукраїнському рівні», — сказав Андрій Білоусов.

Гуідо Бельтрані, директор Швейцарського бюро співробітництва в Україні повідомив, що метою проекту з енергоефективності у Житомирі, як і у Вінниці, є покращення інфраструктури та енергоефективності міста.

«Проект має три компоненти: втілення ЄЕВ на муніципальному та національному рівні, відбудова систем центрального опалення в обраних районах та громадських будівлях, а також розбудова потенціалу «ЖитомирТепло КомунЕнерго», — повідомив Гуідо Бельтрані.

За його словами, у реалізацію цих заходів протягом 2014-2017 років швейцарський Уряд планує вкласти приблизно 14,5 млн. швейцарських франків, тобто близько 190 млн. грн.

«У червні 2014 року було підписано Меморандум взаєморозуміння про координацію дій між Німецьким агентством міжнародного співробітництва (GIZ), що працює над покращенням енергоменеджменту та енергомоніторингу у Житомирі, Швейцарським бюро співробітництва в Україні та Житомирською міськрадою», — повідомив Гуідо Бельтрані. Він також закликав інші міста України долучатися до проектів, які підтримують енергоефективність і відновлювальні джерела енергії, та пообіцяв усім зацікавленим технічну підтримку швейцарських фахівців.

За матеріалами: Мінрегіонбуд