Мінрегіон розробив проект постанови «Про стимулювання заміщення природного газу у сфері теплопостачання»

10 Июл

Кризовий енергетичний штаб розробив комплексний план заходів щодо забезпечення стимулювання зменшення споживання та заміщення природного газу підприємствами теплопостачання, промисловими споживачами, бюджетними установами, організаціями та населенням.

Відповідний документ обговорили на засіданні кризового енергетичного штабу 7 липня під головуванням Віце-прем’єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Володимира Гройсмана.

За його словами, проект названого плану містить як технічні заходи щодо заміщення споживання природного газу альтернативними видами палива, так і заходи, які стосуються розроблення необхідного нормативно-правового забезпечення стимулювання зменшення споживання та заміщення газу. Найближчим часом цей документ штаб направить на розгляд Уряду.

Володимир Гройсман також поінформував, що Мінрегіон розробив проект постанови «Про стимулювання заміщення природного газу у сфері теплопостачання». За його словами, кінцева мета проекту документу – державна підтримка вітчизняного виробника, створення нових робочих місць та розвиток вітчизняної економіки.

За словами заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Андрія Білоусова, середньозважений тариф на виробництво теплової енергії складає 912,6 грн. за 1 Гкал. Тариф для виробництва 1 Гкал теплової енергії для населення складає 314 грн. за 1 Гкал. Різниця вартості імпортованого природного газу у сумі 598 грн. за кожну вироблену гігакалорію датується з державного бюджету «НАК «Нафтогазу України». Переведення котелень з використанням імпортного природного газу на інші види палива передбачає зниження вартості виробництва теплової енергії на 10% — до 822 грн. за 1 Гкал, що, в свою чергу, скоротить дотації з державного бюджету на 15%.

За матеріалами: Мінрегіонбуд