У Золочеві 9 котельних перевели на біопаливо

1 Окт

У Золочеві (Львівська область) дев’ять комунальних котелень перевели на біопаливо: дрова, пеллети, солому. Такий проект місто змогло реалізувати за допомогою чеських інвесторів — групи компаній AlterFuel.

Як зазначає секретар Українсько-Польського медіа-товариства Олександр Пограничний, з 2012 року у Золчеві почали встановлювати поруч iз газовими котлами, які зараз не використовуються, твердопаливне устаткування, яке працює на дровах, соломі та траві. Нині вартість однієї Гкал тепла від котельні на дровах становить — 1297 гривень, тоді як лише собівартість такої ж одиниці тепла для газової котельні сягає 1690 гривень, розповідає фахівець, додаючи, що лише за перший рік роботи нове теплове господарство зекономило 4 млн гривень.

Віддавши котельні в оренду зареєстрованим інвестором підприємствам — ТОВ «Золочівенергоінвест» та ТОВ «Золочівенергоресурс», мерія однак залишила їх у комунальній власності і нині місцевий бюджет отримує близько 3 млн гривень різних податків і нарахувань.

За словами Олександра Пограничного, перехід Золочева на альтернативні види палива дозволяє заробляти місцевим виробникам. Так, у лісгоспі місто закуповує 12% деревини, яку підприємство щороку вирубує. Крім дров, котли також працюють на пелетах місцевого виробництва, соломі і навіть на скошеній біля доріг траві та зрізаних гілках дерев у парках, зауважує фахівець.

Група компаній AlterFuel, за словами Олександра Пограничного, готова розвивати «зелений» напрямок та інвестувати в котли, які працюватимуть й на інших альтернативних джерелах енергії, аби тільки держава забезпечила кращі умови діяльності.

Наразі громада Золочева продовжує впроваджувати енергоефективнi технології. Зараз у місті встановлюють вуличні ліхтарі з сонячними батареями і готуються освоїти європейський грант на утеплення двох місцевих дитячих садочків.

За матеріалами: ecotown.com.ua