У Полтаві презентували звіт щодо виробництва теплової енергії із біомаси

23 Дек

У  Полтавській ОДА провели семінар, під час якого презентували детальний звіт «Виробництво теплової енергії із біомаси: аналіз законодавства, регуляторних аспектів і податкової політики та рекомендації щодо необхідних змін у чинному законодавстві та для сприяння впровадженню пілотного проекту в м. Миргород». Документ містить аналіз законодавства, регуляторних аспектів і податкової політики у сфері виробництва теплової енергії із біомаси.

«Цей Проект реалізується у Миргороді, бо там виступили ініціаторами використання для міста альтернативних джерел енергії. Головне завдання – зробити напрацювання, для того, щоб зробити мережу таких котелень та розширити її на території усієї області», – розповів заступник директора Департаменту економічного розвитку – начальник управління інвестиційної діяльності та міжнародного співробітництва Полтавської ОДА Дмитро Орлов.

Планують реалізувати цей Проект до 2015. Працюючи над звітом, спеціалісти ВБО «Інститут місцевого розвитку» дослідили положення 127 законодавчих актів з питань виробництва теплової енергії із відновлювальних джерел енергії та альтернативних видів палива.

Окрім висновків, сформульованих за результатами дослідження, звіт містить рекомендації щодо необхідних змін у чинному законодавстві та для сприяння впровадженню пілотного проекту із встановлення котла, який вироблятиме теплову енергію з біомаси. Інформація з представленого документу може стати практичним посібником для тих, хто має намір здійснювати діяльність із виробництва теплової енергії з біомаси. А його головна відмінність від інших подібних документів у тому, що він має не лише теоретичне, але і практичне спрямування.

«Ми намагаємося працювати для того, щоб залучити кошти на різні проблеми, які є у місті, у тому числі і енергозбереження. Ми йшли до цього проекту 3 роки, спільно із облдержадміністрацією, витратили дуже багато зусиль, щоб цей проект працював на базі нашого міста. Котельна, яку плануємо створити, буде опалювати 10% житлового фонду міста. Ми уже підписали договори про співпрацю із аграріями району, так як альтернативне паливо – це солома. Завдяки впровадженню цього проекту ми матимемо можливість зекономити споживання природного газу», – сказав Миргородський міський голова Сергій Соломаха.

Проект «Місцеві альтернативні джерела енергії: м. Миргород» фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і впроваджується Всеукраїнською благодійною організацією «Інститут місцевого розвитку». У рамках зазначеного Проекту передбачають створення мережі теплогенеруючих котелень з використанням місцевої біомаси у Миргородському та інших районах Полтавської області.

«Зараз ми вводимо новітні технології, так як Україна – це енергозалежна країна, тому на виконання соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича, завдяки таким проектам ми зменшимо використання природного газу, та заощадимо бюджетні кошти. Цілі та практичні кроки Проекту – це підготовка нормативно-правої бази для впровадження проектів відновлюваної біоенергетики у Миргородському районі, підготовка інженерних рішень та виконання проекту з виробництва енергії на основі біопалива», – зазначив керівник Проекту агентства США з міжнародного розвитку, виконавчого директора інституту місцевого розвитку Руслан Тормосов.

За матеріалами: Урядовий портал