У Кам’янець-Подільському запрацювали 3 котельні на біопаливі

5 Мар

27 лютого у Кам’янець-Подільському відбулась урочиста церемонія запуску котелень на альтернативному паливі.

Нові котельні працюватимуть на паливі з біомаси та забезпечать повну автономізацію приєднаних споживачів від поставок дорогого імпортного газу. З урахуванням того, що два місяці тому було відкрито дві котельні потужністю 3,4 МВт, загальна потужність котелень, що працюють на альтернативному паливі, складе 7,6 МВт.

«Те, що робить сьогодні місто – це ще один важливий крок, який наближає нашу країну до енергетичної незалежності, — наголосив Сергій Савчук (Голова Держенергоефективності) та додав, що сьогодні сектор біоенергетики фактично заміщує близько 3 млрд. куб. м газу в рік. Експлуатується понад 3650 МВт теплової потужності на біомасі. Відповідно до Національного плану дій з відновлюваної енергетики до 2020 року передбачається заміщення до 7,2 млрд. куб. м газу в рік завдяки реалізації потенціалу лише біоенергетики».

Крім того, Голова Держенергоефективності Сергій Савчук повідомив, що обсяг інвестицій, необхідний для виконання Плану, складає близько 17 млрд. євро.

Серед запланованих пріоритетних завдань:

  • будівництво заводів з виробництва пелет та котлів, що працюють на біопаливі,
  • співпраця щодо виробництва біоетанолу другого покоління та
  • вирощування енергетичних культур.

Також, Голова Агентства повідомив, що запуск котелень – це результат спільної праці між Держенергоефективності, виконавчим комітетом Кам’янець-Подільської міської ради, комунальним підприємством «Міськтепловодоенергія» та ТОВ «Універсальна Девелоперська Група», в рамках підписаного 23 січня п.р. Меморандуму про співробітництво. Його метою є здійснення спільних заходів, направлених на реалізацію пілотної інвестиційної програми заміщення природного газу біологічними видами палива для виробництва теплової енергії.

Поставлені цілі — до 2017 року перевести всі об’єкти теплопостачання м. Кам’янець-Подільський на твердопаливні котли.

За матеріалами: Урядовий портал