Схвалено проект Закону України «Про енергетичну ефективність будівель»

7 Июл

6 липня, на засіданні Уряду, схвалено проект Закону України «Про енергетичну ефективність будівель«. Законопроект розроблено Держенергоефективності спільно з Мінрегіоном.

«Основна мета законопроекту – сприяти зменшенню споживання енергоресурсів у будівлях», – прокоментував Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

Даний законопроект визначає порядок та умови визначення енергоефективності будівель, встановлення мінімальних вимог до неї, а також механізми залучення коштів на впровадження енергоефективних заходів та інструменти гарантування фінансування таких заходів.

Також передбачається запровадження сертифікації енергетичної ефективності будівель. В сертифікатах зазначатимуться дані про енергоспоживання будівлі та рекомендації щодо підвищення рівня енергоефективності в ній. Відповідно будуть створені і відкриті бази даних, а саме: сертифікатів та виконавців сертифікації енергетичної ефективності будівель, звітів про результати обстеження систем опалення, гарячого водопостачання та кондиціонування будівель.

Прийняття даного законопроекту означатиме імплементацію у вітчизняне  законодавство вимоги Директиви 2010/31/ЄС «Про енергетичну ефективність будівель».

Виступаючи на засіданні Уряду, Янец Копач, директор Секретаріату Енергетичного Співтовариства, висловив захоплення рішенням Уряду України про схвалення цього законопроекту. Він також запевнив, що в подальшому Секретаріат Енергетичного Співтовариства підтримуватиме народних депутатів України при його розгляді. Янец Копач висловив сподівання, що законопроект буде прийнято цього року.

За матеріалами: Держенергоефективності