Результати використання альтернативних видів палива на Житомирщині

11 Дек

На сьогоднішній день Житомирщина входить в число тих регіонів України, де використанню альтернативних видів палива, зокрема біопаливу,  приділяють увагу на місцевому рівні.  Подивимось, що було зроблено в області в 2013 році.

27 лютого в облдержадміністрації була проведена колегія за участі голів райдержадміністрацій, керівників установ, організацій, представників засобів масової інформації, громадськості. На колегії було розглянуто питання про хід виконання Регіональної програми підвищення енергоефективності на 2010-2014 роки за підсумками роботи підприємств господарського комплексу в 2012 році, приклади виробництва брикетуючого обладнання, пелет підприємствами області, переведення котелень на альтернативне паливо (пелети) на прикладі комунальної котельні у м. Новограді-Волинському.

25 червня, у рамках Європейського тижня сталої енергетики, в приміщенні Житомирської міської ради було проведено семінар Фонду E5P «Як відкрити доступ до потенціалу енергоефективності українських муніципалітетів?», у якому взяли участь представники міської та обласної влади, Фонду Е5Р, НЕФКО, ЄС, Міністерства фінансів України, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, та мери ряду міст нашої країни.

З метою реалізації завдань Президента України щодо зменшення споживання імпортованого природного газу 20 серпня 2013 року в області було проведено засідання круглого столу на тему: «Реалізація завдань з розвитку альтернативної енергетики, проведення модернізації котельного обладнання з встановлення котлів, що працюють на альтернативних видах палива». Відповідно до Регіональної програми підвищення енергоефективності на 2010-2014 роки, впродовж 2013 року в області переведено на альтернативні види палива 30 котелень бюджетної сфери.

Станом на 01.11.13 р. на Житомирщині діє 13 підприємств, що займаються виробництвом альтернативних видів палива та мають відповідні свідоцтва про належність палива до альтернативного. Даними підприємствами за І півріччя 2013 року було виготовлено 36 тис. тонн твердого біопалива, з яких 5,8 тис. тонн торфобрикетів. При цьому встановлені потужності на підприємствах здатні виготовляти близько 150 тис. тонн палива.

За матеріалами: УкрЗахідІнформ