Полігон ТБО №5 в Київській області відкрив другу чергу біогазового комплексу

23 Июл

В рамках інвестиційного проекту 16 червня 2014 року на полігоні твердих побутових відходів № 5 у селі Підгірці Обухівського району Київської області відкрили другу чергу проекту вироблення електроенергії з біогазу.

Заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Андрій Білоусов під час урочистого відкриття електростанції привітав усіх присутніх з цією подією і зазначив, що важко переоцінити актуальність та важливість розвитку в Україні  альтернативних джерел енергії.

«Сьогодні для збільшення енергетичної незалежності України держава має підтримувати подібні проекти, стимулювати розвиток таких технологій. З цією метою, нагадаю, було підвищено коефіцієнт «зеленого» тарифу для введених в експлуатацію об’єктів, що працюють на біогазі, з 2,07 до 3», — сказав Андрій Білоусов.

Андрій Білоусов також зазначив, що найближчим часом очікується прийняття закону, який максимально стимулюватиме розвиток проектів вироблення енергії з альтернативних джерел.

Посол США в Україні Джеффрі Пайєтт у свою чергу зазначив, що підтримка державою проектів з вироблення альтернативних джерел енергії робить їх привабливими для інвесторів з усього світу.

«Бізнес вже зрозумів усю вигоду видобування і великі перспективи ринку альтернативних джерел енергії в Україні. Ми теж підтримуватимемо такі інвестиції. Сьогодні в США працює 636 подібних установок. Вони виготовляють понад 1 млн. куб. м метану на день. Це серйозний внесок у досягнення нашої енергетичної незалежності. Сподіваюся, що подібні проекти у майбутньому допоможуть і Україні стати енергетично незалежною державою», — сказав посол.

За матеріалами: Мінрегіонбуд