ОСББ «Явір 2011» отримало 1,9 млн.грн. на утеплення

7 Сен

2 вересня 2015 року Укргазбанк видав найбільший, на сьогоднішній день, в Україні кредит Луцькому ОСББ «Явір 2011» на здійснення заходів із комплексної термомодернізації будинку, в якому знаходиться 173 квартири.

Кредит у розмірі 1,9 млн. грн. надано строком на 10 років в рамках державної програми з енергоефективності.

Наразі Луцьк є містом, яке має найбільшу кількість ОСББ-учасників цієї програми. Це пов’язано з тим, що в Луцьку також діє місцева програма з енергозбереження, яка передбачає відшкодування для ОСББ частини відсотків за кредитами на енергоефективні заходи у будівлях.

«Підвищення енергоефективності та допомога держави у впровадженні енергоефективних заходів – одне із пріоритетних завдань Уряду. Програма державної підтримки – це перший крок до проведення комплексної термомодернізації в країні. Тому, ОСББ, який сьогодні взяв найбільший в Україні кредит  має стати прикладом для інших, які ще досі вагаються» — зазначив Перший Заступник Голови Держенергоефективності Олексій Корчміт та додав, що держава відшкодує ОСББ та ЖБК 40% частини суми кредиту на енергоефективне обладнання та матеріали.

«Я хочу сказати, що це навіть не кредит. Це кошти, які повернуться. За рахунок державної програми нам буде відшкодовано 40% на матеріали, а завдяки місцевій – частину відсотків», – зазначила голова правління ОСББ «Явір 2011» Юлія Сабатюк та додала, що отримані кредитні кошти не будуть додатковим навантаженням для власників квартир, їх повернення буде проводитися за рахунок зекономлених коштів на оплаті комунальних послуг.

За матеріалами: Держенергоефективність