На Закарпатті ввели в експлуатацію 1,5 МВт котельню

15 Окт

На Берегівщині введено в дію новеньку котельню, потужністю 1,5 МВт, яка працює на біопаливі, як інвестиційний проект. Тут встановлений сучасний водогрійний котел, який оснащений системами очистки димових газів та твердих частинок, контролю якості горіння біопалива.

Як розповів керівник котельні ТОВ «Райт Пауер Енерджі Україна» Іван Орос, зола у зв’язаному вигляді подається в спеціальну ємкість.  — Склад біопалива, об’ємом 90 куб.м, забезпечить 4-х добову автономну роботу котельні. Система у правління водогрійним котлом дозволить ефективно керувати процесом горіння в діапазоні 20-100% від номінального навантаження, – зазначив пан Орос і додав. – Заміщення природного газу складатиме 315 000 куб.м в рік.

Що стосується заміни трубопроводів теплових мереж лікарні, то капітальний ремонт проводиться у три етапи. Загальна вартість робіт складає понад 3,1 млн.грн., з яких 2,8 млн.грн за рахунок Державного фонду регіонального розвитку. Під час робочої поїздки Михайла Рівіса головний лікар Берегівської ЦРЛ Іван Малеш наочно продемонстрував, як нині ведуться роботи. Відтак 252м зношених стальних труб замінюють на нові ізольовані стальні труби. Також проводиться ремонт і утеплення траншей теплотраси, асфальтного покриття.

Опалювальна площа Берегівської райлікарні сягає 18,5 тис.кв.м. Сама теплотраса райлікарні побудована ще в 1936 році і велася аж до 1988-го. Через довготривалу експлуатацію та корозійного руйнування, стальні труби зносилися і потребували негайної заміни. Враховуючи те що, що нова котельна на твердому паливі вже готова до експлуатації, то задля економічного ефекту залишилося провести капітальний ремонт теплових мереж, загальною довжиною 2147 м. Після завершення усіх робіт, яке очікується до кінця цього року, на 40% відбудеться зменшення втрат теплової енергії при транспортуванні тепловими мережами. За нашими підрахунками, лікарня економитиме понад 600 тисяч гривень в рік, – констатував Іван Малеш.

— Успішна реалізація проекту «Капітальний ремонт теплових мереж Берегівської ЦРЛ» за допомогою коштів Державного фонду регіонального розвитку, які нещодавно надійшли в область, дозволить забезпечити взимку необхідний тепловий режим у 8-ми будівлях медзакладу зі значною економією коштів на опалення. Як бачимо, завдяки впровадженим інвестиційним проектам у поєднанні з державними програмами, координації з боку обласної влади – розв’язуються актуальні проблеми краю, поліпшується соціально-економічний стан кожного району та його жителів. За енергозберігаючими технологіями – наше майбутнє, – резюмував Михайло Рівіс, інформу прес-служба Закарпатської ОДА.

За матеріалами: karpatskijobjektiv.com