На Сумщині відкрили біоенергетичну лабораторію

24 Фев

На Сумщині в Національному аграрному університеті відкрили власну біоенергетичну лабораторію. Завдяки своїм розробкам вищий навчальний заклад повністю відмовився від централізованого газового опалення.

Голова облдержадміністрації Микола Клочко відзначив, що розробки вишу дозволяють застосовувати енергозберігаючі технології, економити бюджетні кошти та уникнути газової залежності. При цьому масштаби переходу університету на альтернативне опалення та економія просто вражають, адже виш повністю перейшов на відновлювальне паливо.

На переконання очільника Сумщини, СНАУ є також позитивним прикладом впровадження наукових розробок у життя.

«Для нас принципово важливо, що університет не лише випускає спеціалістів і освоює виділені гроші, а й дає практичні результати: на основі теоретичних розробок створює промислові зразки, випускає готову продукцію», – зазначив Микола Клочко.

Як розповіли представники Сумського національного аграрного університету, лабораторія інженерно-технологічного факультету впроваджує результати власних досліджень, спрямованих на зменшення затрат із енергозабезпечення промислових, громадських, житлових об’єктів при їх проектуванні, будівництві та експлуатації; реалізує наукові розробки з енергозбереження і співпрацює із виробниками та споживачами новітніх енергоефективних технологій.

За матеріалами: ecotown.com.ua