На Прикарпатті активізують використання енергії біомаси

22 Дек

Перший заступник голови обласної державної адміністрації Сергій Басараб і директор представництва Програми розвитку Організації Об’єднаних націй (ПРООН) в Україні Янтомас Хімстра підписали меморандум про використання енергії біомаси.

У документі йдеться про реалізацію проекту ПРООН «Розвиток та комерціалізація біоенергетичних технологій у муніципальному секторі України», який передбачає створення сприятливих умов для отримання енергії в результаті переробки  відходів сільського господарства та деревообробної галузі.

«Проект триватиме 5 років і матиме значну кількість різноманітних компонентів, – зауважив у коментарі журналістам Янтомас Хімстра. – У роботі з його втілення братимуть участь представники адміністрації, дослідницьких інститутів, сільськогосподарських компаній».

У реалізації проекту, на думку Сергія Басараба, важливо передусім визначити обсяги біомаси на Прикарпатті та її потенціал. А вже зараз, каже управлінець, відомо, що використовувати альтернативні джерела енергії для опалення доцільно практично в кожному другому соціальному закладі краю.

Зауважимо, що під час III фази проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», яка продовжиться до 2017 року, в 26-ти прикарпатських освітніх закладах проведуть енергоефективні заходи, у чотирьох – з використанням відновлювальних джерел енергії.

За матеріалами: if.gov.ua