На Львівщині запрацював перший завод з виробництва біодизелю

26 Май

На Львівщині у селищі Луки Самбірського району запрацював завод з виробництва біопалива. Його вироблятимуть з ріпаку. Щодоби тут планують отримувати близько 25 тонн біодизелю.

Завод побудував місцевий фермер, який брав участь у міжнародному проекті ЮНІДО при ООН. Аналогів такого заводу на Львівщині немає.

«Завод виготовлятиме близько 25 тонн дизельного біопалива щодоби. Керівник фермерського господарства «Кільган І.С.» брав участь у міжнародному проекті ЮНІДО при ООН. Він подав заявку, розробив бізнес-план, захистив його та був включений у програму міжнародної допомоги. Фермер отримав нову італійську лінію, вартістю 450 тис. доларів, яка переробляє ріпакову олію на біодизель. На заводі перероблятимуть майже тисячу тонн ріпаку щодоби», – зазначив директор департаменту.

За його словами, поки що паливо буде залишатися в Україні, але у планах фермера отримати ще й міжнародний сертифікат, який дасть можливість експортувати готову продукцію. Крім того Іван Кільган планує побудувати сховище для зберігання ріпаку та лінію з переробки насіння на олію. Фермер уже подав заявку на участь в міжнародному проекті.

Роман Верещинський, виконуючий обов’язки директора департаменту агропромислового розвитку ЛОДА, зазначив, що, з гектара ріпаку можна отримати тонну біопалива. Середня врожайність цієї культури становить 30 центнерів з гектара. Саме стільки потрібно для виготовлення тонни біодизеля.

«Якщо фермер виростить 30 га ріпаку, то це дасть можливість забезпечити середнє фермерське господарство паливом на цілий рік», – вважає Верещинський.

Він додав, що на Львівщині цього року посіяно більше 50 тис. га озимого ріпаку, основна частина якого йде на експорт. Відтепер можна буде експортувати вже готову продукцію. Крім того, суттєво економитимуть місцеві фермери, адже ціна на біодизель нижча, ніж на дизпаливо з нафти. У 2013 році вартість тонни палива з ріпаку становила 11 тис. грн.

За матеріалами: zaxid.net