На базі Вінницького національного аграрного університету збираються відкрити школу біопалива

26 Апр

Як зазначив ректор Вінницького національного аграрного університету — Григорій Калетник — у інтерв’ю вінницькому інформаційному порталу vinnitsa.info — на базі університету буде відкрито україно-німецько-французьку школу біопалива.

«Школа буде опікуватись усім , що стосується ринку біопалива — від створення нових технологій та впровадження розробок у виробництво біопалиива  до  його збуту. Не останню роль в цій структурі буде відігравати і університет» — зазначив Ігор Калетник.

Передбачається, що на основі Вінницького національного аграрного інверситету буде створений цілий кластер, що включатиме  науково-дослідні центри, виробничі об’єкти, і навіть цілі інститути. Так, як зазначив ректор, буде створено Національний дослідницький інститут біомаси та біотоплива. Слід зазначити, що в цьому процесі велику підтримку надають схожі французькі та німецькі інститути, з якими було досягнуто згоди щодо співпраці.

Що ж до українських структур, то домовленості щодо спільної реалізації проекту було досягнуто з шістьма дослідницькими господарствами, Національним дослідницьким інститутом цукрового буряка та корпорацією «Укрспирт», щодо передачі одного з заводів для впровадження розробок.