Мінекономрозвитку хоче скасувати пільги на імпорт енергозберігаючих матеріалів та обладнання

8 Ноя

Згідно із проектом урядової постанови, розробленим Мінекономрозвитку і опублікованим на відомчому сайті, скасувати потрібно не менше 30 урядових актів, прийнятих у період від 2009 до 2014 року. Це, на думку розробників документа, дозволить створити рівні умови для всіх учасників ринку.

Зокрема, Мінекономрозвитку планує нараховувати ПДВ, ввізне мито, позбавляти податкових канікул і пільгових ставок оподаткування підприємства, що займаються імпортом, виробництвом і реалізацією енергозберігаючих матеріалів та обладнання.

«Скасування пільг не лише зменшить ризик недобору доходів бюджету, але і створить рівні умови для здійснення підприємницької діяльності у сфері імпорту та використання енергозберігаючих матеріалів, обладнання, устаткування та комплектуючих», — сказано в пояснювальній записці до проекту постанови.

Під дію постанови підпадає ціла група товарів, серед яких:

  • сонячні батареї та комплектуючі,
  • лічильники тепла,
  • акумуляторні батареї,
  • вітрові генератори,
  • енергозберігаючі трансформатори та
  • інші джерела альтернативної енергії, які активно використовуються у промисловості.

Оборот українських підприємств, які працюють у сфері енергозбереження, у 2013 році склав більше 1,5 млрд дол.

Від 2009 до 2013 року обсяг ринку енергозберігаючих технологій в Україні зріс у 2,2 разу. Однак більшість підприємств у цьому секторі української економіки є або імпортерами енергозберігаючої продукції, або дочірніми підприємствами іноземних компаній, що надають лише торгові і консультаційні послуги.

За матеріалами: УНІАН