Луцькі ОСББ в 2-3 рази менше сплачують за тепло

6 Мар

3 березня 2017 року відбувся прес-турі для журналістів з різних регіонів країни до міста Луцька на тему: «Історії успішної термомодернізації ОСББ. Луцьк», яку проводило Держенергоефективності.

У ході прес-туру учасники мали змогу дізнатись про переваги впровадження енергоефективних заходів за програмою «теплих» кредитів, про її прозорість та причини популярності серед ОСББ.

«Дослідження ефективності програми, які ми проводили спільно з Проектами USAID та IFC, а також опитування голів ОСББ показують: повна термомодернізація багатоповерхівки – утеплення разом із облаштуванням ІТП з погодним регулювання – дозволяє її мешканцям вдвічі і більше менше платити за опалення. Ефективними є й інші окремі заходи: після заміни вікон та дверей економія тепла складає 14%, після модернізації інженерних систем – 12%, а після встановлення ІТП – 10%. Модернізація освітлення дає змогу скоротити споживання електроенергії на 71%», – повідомив Голова Агентства Сергій Савчук.

Зазвичай ОСББ починають модернізацію з маловитратних та поодиноких енергоефективних заходів. Втім, як тільки пересвідчуються в досягненні значної економії після їх впровадження, вони приймають рішення вдруге і втретє брати участь у програмі, залучаючи вже більші суми коштів на комплексну термомодернізацію будинку.

Переконатися у тому, що заходи з енергоефективності дозволять втричі менше сплачувати за комунальні послуги, змогли мешканці багатоповерхівки, об’єднаних в ОСББ «Відродження». У будинку повністю замінено всі мережі на нові, встановлено ІТП, світлодіодне освітлення, замість старих вікон та дверей в під’їздах – нові енергоефективні. Цього року в планах ОСББ – утеплення даху. У результаті проведених робіт у січні цього року витрати мешканців будинку на опалення склали 12,53 грн. за 1 м2, що втричі менше ніж в інших будинках Луцьку, де мешканці сплачували по 42,66 грн. за 1м2.

Інше луцьке ОСББ «Авангард-Луцьк» зайнялося енергоефективністю завдяки участі в Урядовій програмі «теплих» кредитів. ОСББ прийняло рішення провести капітальний ремонт водостоків та покрівлі будинку, встановити ІТП, замінити вікна та двері, повністю утеплити будинок. Для цього ОСББ взяло «теплий кредит» на суму майже 2,7 млн. гривень. З цієї суми держава відшкодувала 791 тис. грн., а місто взяло на себе виплату відсотків за кредитом. Витрати мешканців за кредитом становлять 5 грн за 1м² житлової площі.

«У результаті жителі будинку майже вдвічі скоротили рахунки за опалення у поточному опалювальному сезоні. Так, наприклад, у січні вони заплатили лише 21,94 грн за 1м², в той час як середній тариф по місту склав 42,66 гривень», — наголосив Сергій Савчук.

У ході розмови з журналістами Голова Держенергоефективності також відзначив ініціативність місцевої влади у питаннях енергоефективності. Він повідомив, що саме Луцька міська рада першою почала стимулювати ОСББ до термомодернізації багатоповерхівок, запровадивши для цього міську програму відшкодування відсотків за кредитами на енергоефективні матеріали та обладнання. Після успішної реалізації такої програми Держенергоефективності на прикладі Луцької міської ради почало стимулювати інші міста розробляти та приймати подібні програми. У результаті на сьогодні майже всі міста-обласні центри перейняли досвід Луцька і сотні тисяч громадян мають можливість отримувати подвійну безповоротну фінансову допомогу на утеплення житла – як з державного, так і з місцевих бюджетів.

За матеріалами: Держенергоефективність