Держенергоефективності розпочало цикл семінарів щодо заміщення газу

7 Мар

Житомирська область – перший регіон, де 3 березня 2017 року Держенергоефективності за підтримки Українсько-Данського енергетичного центру організувало та провело роз’яснювальний семінар на тему: «Поширення досвіду заміщення газу альтернативними видами палива та розвитку відновлюваної енергетики».

«В Україні, в кожній області є надзвичайно великий ресурсний потенціал для виробництва енергії з альтернативних джерел. Його потрібно вивчати та використовувати на благо українському народу. Ми зміцнюємо співпрацю з місцевою владою, аби спільно сприяти впровадженню «зелених» проектів та залученню інвестицій. Маємо вже 41 підписаний меморандум про співробітництво. Наразі одне із завдань — широке розповсюдження досвіду заміщення газу, як міжнародного, так і вітчизняного», – повідомив начальник Управління заміщення традиційних видів палива Держенергоефективності Юрій Шафаренко.

У ході виступу Ю. Шафаренко відзначив, що в Україні існує чимало прикладів успішного переведення котелень з газу на альтернативне паливо.

У свою чергу, голова Житомирської облдержадміністрації Ігор Гундич відзначив: «За три роки на Житомирщині переведено 205 котелень на альтернативні види палива. У цьому році плануємо перевести ще 20, але я думаю, що це мінімальний план, адже 2 котельні ми вже встигли перевести з початку року».

Підтвердив ці слова і перший заступник голови Житомирської обласної ради Сергій Крамаренко. Він наголосив: «Питання енергозбереження — це питання державної політики, національної безпеки, але, перш за все, це питання економії, заощадження наших ресурсів. Житомирщина має значний потенціал для впровадження енергоефективних заходів.  Зменшення залежності від імпортних енергоносіїв — це не лише економія в коштах, а й створення нових робочих місць на теренах області».

«Щоб стимулювати інвесторів і надалі вкладати кошти у подібні проекти із заміщення газу, ми розробили законопроект № 4334. Основна ідея – встановлювати на законодавчому рівні тариф на тепло з альтернативних джерел енергії на рівні 90% від діючого тарифу на тепло з газу. Це надасть інвесторам гарантії повернення інвестицій та отримання прибутку», — розповів про законодавчу ініціативу Ю. Шафаренко.

У ході семінару також було представлено і міжнародний досвід використання відновлюваних джерел енергії. З доповіддями виступили Андерс Крістенсен,  головний радник Українсько-Данського енергетичного центру, та Юлія Рибак, консультант центру. Досвід Данії, в якій аж 47% теплової енергії виробляється з альтернативних джерел, стане Україні в нагоді.

За матеріалами: Держенергоефективність