Коли Україна добудує Дністровську ГАЕС?

28 Апр

В рамках робочого візиту до Чернівецької області, Міністр енергетики та вугільної промисловості України Едуард Ставицький  провів засідання Оперативного штабу з будівництва І черги Дністровської ГАЕС у складі 3-х гідроагрегатів.

На засіданні були присутні представники обласної та місцевої влади, керівництво ПАТ “Укргідроенерго” та Філії “Дирекція з будівництва Дністровської ГАЕС”, консорціуму «НВО «Укргідроенергобуд», субпідрядних та проектних організацій.

Під час засідання штабу Едуард Ставицький наголосив на тому, що пуск другого гідроагрегату Дністровської ГЕС в грудні поточного року є стратегічним завданням для держави та всієї української енергетики. «Будівництво Дністровської ГАЕС є одним із найбільш капіталоємних інфраструктурних об’єктів України, як за масштабами будівельних робіт, так і за обсягами фінансування. Крім цього, реалізація даного проекту яскраво демонструє рівень технологій, які може сьогодні запропонувати наша держава», — заявив Едуард Ставицький

Всі основні зусилля компанії Укргідроенерго вже котрий рік поспіль націлені саме на добудову першої черги Дністровської ГАЕС у складі трьох гідроагрегатів. Виконання всіх запланованих робіт буде завершено згідно із графіком до кінця поточного року. Під час засідання було також зазначено, що програмою 2013 року передбачається протягом літа та осені завершення всіх будівельно-монтажних робіт по шахті другого гідроагрегату, що забезпечить її повну будівельну готовність та дасть змогу виконати монтаж турбіни і генератора. Також програмою передбачено комплекс робіт по шахті ГД-3 що забезпечить своєчасний пуск третього гідроагрегату в 2014 р.

Нагадаємо , що будівництво Дністровської ГАЕС розпочато в 1986 році. Підготовчі роботи на станції розпочато у 1983 р., а будівництво основних споруд ведеться з 1988 року.  21 грудня 2008 р.проведено експериментальний пуск першого гідроагрегату Дністровської ГАЕС потужністю 324 МВт в турбінному і 421 МВт в насосному режимах. Перший гідроагрегат Дністровської ГАЕС введено у промислову експлуатацію наприкінці 2010 року. Гідроагрегат № 2 та № 3 заплановано ввести у 2013 та 2014 році відповідно.

За проектом, Дністровська ГАЕС має стати найбільшою гідроакумулюючою станцією Європи і шостим за масштабами проектом гідроенергетики у світі. Станція дозволить зміцнити енергетичну конкурентоспроможність України, зміцнити енергетичну безпеку, врегульовувати графік навантажень в енергосистемі відповідно до світових стандартів співвідношення базової та пікової потужностей, а також стати своєрідним аварійним резервом електроенергії. Проектна потужність станції — 2268 МВт (7 гідроагрегатів по 324 МВт кожний) в генераторному режимі і 2947 МВт у насосному режимі.

За матеріалами: Міністерство енергетики та вушільної промисловості України