Київенерго та RWE обговорили питання використання альтернативної енергетики

23 Мар

Директор зі стратегії ПАТ «КИЇВЕНЕРГО» Іван Гелюх, керівники структурного відокремленого підрозділу (СВП) «Київські ТЕЦ» та СВП «Київські теплові мережі» провели робочу зустріч з експертами компанії RWE Power International (Німеччина) з питання можливої співпраці двох компаній в енергетичній сфері.

Візит представників інжинірингового та консалтингового підрозділів RWE в КИЇВЕНЕРГО мав, у першу чергу, ознайомчий характер. Експерти побували на об’єктах КИЇВЕНЕРГО, зокрема на ТЕЦ- 5, ТЕЦ-6, СТ «Позняки» та заводі «Енергія», де ознайомились з технологією виробництва теплової та електричної енергії, процесом експлуатації обладнання та станом конструкцій енергетичних об’єктів.

Під час робочої зустрічі сторони обговорили можливу співпрацю за трьома напрямками: будівництва об’єктів в тепловій енергетиці з використанням альтернативних джерел енергії, біомаси; реконструкції ТЕЦ з найбільшим ефектом і використання новітніх технологій для реконструкції заводу «Енергія».

Як зазначив на зустрічі Директор зі стратегії ПАТ «КИЇВЕНЕРГО» Іван Гелюх, оскільки компанія знаходиться в активній стадії організації процесу за трьома вказаними напрямками, сьогодні важливо отримати рекомендації спеціалістів провідної європейської компанії RWE щодо проектування, поставок обладнання, його технічної експлуатації та з питання організації фінансування проектів.

В ході дискусії європейські експерти та керівники технічних підрозділів КИЇВЕНЕРГО детально обговорили можливість використання альтернативних джерел енергії в якості палива на енергетичних об’єктах Києва замість природнього газу, питання логістики, зменшення впливу вуглекислого газу (СО2) на навколишнє середовище, раціональності використання тих чи інших видів біопалива в залежності від наявних встановлених потужностей КИЇВЕНЕРГО.

За результатами зустрічі, експерти RWE нададуть свої пропозиції щодо можливих робіт з розробки ТЕО, проектування нових об’єктів в тепловій енергетиці з використанням альтернативних джерел енергії, зокрема біомаси, а також експертний бенчмаркет по новітнім рішенням щодо модернізації парогазових котлів, з врахуванням європейського досвіду скорочення викидів NOx и CO в атмосферу.

За матеріалами: Київенерго