Держенергоефективності та 8 аграрних асоціацій підписали Меморандум про співпрацю

23 Мар

Держенергоефективності та 8 аграрних асоціацій підписали Меморандум про співпрацю. Завданням Меморандуму є активізація процесу впровадження енергоефективних технологій та проектів у вітчизняному АПК.

Серед підписантів:

  • Всеукраїнське громадське об’єднання «Українська аграрна конфедерація»,
  • Аграрний союз України,
  • асоціація «Український клуб аграрного бізнесу»,
  • Союз птахівників України,
  • асоціація «Укроліяпром»,
  • Національний університет біоресурсів і природокористування України,
  • асоціація «Союз гирбовиробників України» та
  • профільна Біоенергетична асоціація України.

Голова Держенергоефективності України Микола Пашкевич на церемонії підписання зазначив: «Вітчизняний АПК має найнижчий серед інших секторів економіки рівень енергоефективності, який у порівнянні з країнами ЄС становить 33%. З одного боку, це свідчить про малодоступність новітніх енергоефективних технологій та обмеженість фінансових ресурсів, з іншого – про необізнаність аграріїв щодо шляхів залучення інвестицій та пошуку власних джерел модернізації виробничої бази». За словами Голови Агентства, змінити ситуацію на краще і наблизити вітчизняний агросектор до європейського рівня енергоспоживання можливо лише спільними зусиллями бізнесу та влади.

Генеральний директор Української аграрної конфедерації Сергій Стоянов переконаний, що в підвищенні енергоефективності вітчизняного АПК ставку слід робити на біопаливо. «Україна має сприятливі умови для вирощування с/г культур в якості сировини для виробництва біопалива. За умови відведення під рапс 10% сільськогосподарських земель та врожайності 25 ц/га ми можемо щорічно вирощувати до 8,5 млн. т рапсового насіння, переробка якого забезпечує вихід близько 3 млн. т біопалива щорічно. Це на 60% може забезпечити нинішню щорічну потребу країни у дизельному пальному», – коментує ситуацію Сергій Стоянов. Також він наголосив на тому, що члени Української аграрної конфедерації вже сьогодні активно впроваджують енергоефективні проекти й в подальшому готові ділитися успішним досвідом.

«Ми вважаємо, що найліпше переймати досвід європейських країн в даній сфері!», – повідомив перший заступник Голови Аграрного союзу України Василь Ярошовець. За його словами, представники Аграрного союзу вже кілька років поспіль відвідують Німеччину для більш детального вивчення досвіду реалізації проектів із виробництва біогазу. «В співпраці з Агентством ми готові ділитись нашими напрацюваннями для популяризації енергоефективних технологій в АПК, адже, переконані, в подальшому це сприятиме розвитку галузі, підвищенню її конкурентоспроможності на європейському та світовому ринках», – доповнив він.

Генеральний директор асоціації «Укроліяпром» Степан Капшук запевнив, що олійно-жирова галузь є унікальною для України, адже завдяки спалюванню соняшникового лушпиння, можна значно економити газ. В свою чергу Голова ради директорів Союзу птахівників України Олександр Бакуменко зауважив, що найбільш перспективним він вважає виробництво біогазу з посліду птахів. За його словами, на сьогодні в Україні реалізується 2 масштабні проекти за даним напрямком.

Наприкінці заходу Голова Держенергоефективності Микола Пашкевич закликав й інші профільні асоціації до співпраці. «Переконаний, спільними зусиллями ми зможемо значно підвищити показник енергоефективності вітчизняного АПК», – наголосив М.Пашкевич.

За матеріалами: Держенергоефективності