Харків продовжить модернізацію тепломереж і використання біопалива

4 Фев

Про це 3 лютого, у прес-центрі Харківської міської ради повідомив генеральний директор підприємства Сергій Андрєєв.

За його словами, джерела фінансування цієї роботи різні. Зокрема, кошти на модернізацію передбачені в тарифі на тепло. Крім того, з міського бюджету будуть виділені кошти на ремонт теплотраси, який буде проводитися одночасно з реконструкцією Московського проспекту.

Кошти, які надійдуть з держбюджету, направлять на заміну котлів деяких котелень та їх перехід на використання пелет (біопаливо, що отримується з деревних відходів). Як зазначив Сергій Андрєєв, останнє дасть можливість поліпшити екологічну ситуацію в місті і скоротити споживання газу, але повністю замінити його пелети не зможуть, оскільки Харків споживає дуже великий обсяг газу — близько 1 млрд куб. м в рік.

Як повідомив генеральний директор ХТМ, основний обсяг модернізації системи теплопостачання міста буде виконаний за рахунок коштів інвестиційного проекту Світового банку «Підвищення енергоефективності в секторі централізованого теплопостачання України». Зараз ця інвестпрограма вийшла на стадію реалізації. Цього року будуть оголошені і проведені тендерні торги на виконання робіт, а наступного року їх почнуть виконувати.

Зокрема, буде реалізовано низку заходів з реконструкції котелень, модернізації тепломереж, встановлення індивідуальних теплових пунктів і приладів обліку у будинках тощо.

Нагадаємо, кредит Світового банку дається підприємству на 25 років з відстрочкою платежу на 5 років. При цьому щорічний економічний ефект від реалізації проекту складе близько 180 млн грн, або в паливному еквіваленті — на рівні 100 тис. т умовного палива. Кредит буде дано підприємству під 4%. Термін окупності проекту — 5 років.

За матеріалами: Харківська міська рада