EIG Engineering Олексія Бутенко отримала 15,5 млн євро від ЄБРР на найпотужнішу біоелектростанцію в Україні

9 Окт

9 жовтня 2013 року в приміщенні представництва Європейського Банку Реконструкції та Розвитку в Україні відбувся спільний прес-брифінг ЄБРР та  компанії EIG Engineering стосовно нової інвестиції ЄБРР у розвиток біоенергетики  України.

Наприкінці вересня 2013 року набула чинності угода EIG Engineering та ЄБРР про надання кредиту в EUR 15,5 млн. на будівництво першої української біоелектростанції (БіоТЕС) на твердій біомасі потужністю 18 Мегават в смт. Іванків Київської області.

Загальна вартість проекту становить EUR 25,9 млн. Інвестиція EIG Engineering – близько EUR 10 млн., що складає майже 40% вартості проекту і відповідає принциповим умовам кредитування ЄБРР.

Співпраця відбувається в рамках програми USELF (Програма фінансування альтернативної енергетики в Україні), яка є частиною ініціативи ЄБРР у сфері сталої енергетики, спрямованої на розв’язання проблем зміни клімату та поліпшення енергетичної ефективності.

Для того, щоб отримати право на отримання кредиту в рамках USELF, компанії та проекти мають відповідати певним інституційним, фінансовим і технічним критеріям (зазначені на сайті програми).  За оцінками експертів USELF, бізнес план будівництва Іванківської БіоТЕС компанії EIG Engineering відповідає найвищим проектним та екологічним стандартам.

Так, за словами власника та голови ради директорів компанії EIG Engineering, Олексія Бутенка: «Саме енергія з біомаси наразі є найбільш перспективним напрямком вітчизняної  біоенергетики через наявність великої кількості необхідних ресурсів у вигляді  залишків деревини та відходів сільського господарства. В подальшому ми плануємо побудувати ще три таких БіоТЕС  в різних областях України».

Як особисто зазначив голова українського представництва ЄБРР, Шевкі Аджюнер: «Ми раді, що угода з EIG Engineering остаточно набрала офіційної чинності. Ми дуже задоволені співпрацею з Олексієм Бутенко та його компанією EIG Engineering, які підходять до ведення справ так само серйозно, продумано та відповідально, як і наш банк. Хочу додати, що технології БіоТЕС на твердій біомасі вже давно є звичними для всіх європейських країн. Особливо вони розповсюджені в Британії, Фінляндії та Німеччині, які відомі своєю увагою до безпеки, екологічності  та раціональності, що є головними характеристиками цих електростанцій. Разом з EIG Engineering ми продовжуємо впроваджувати європейські екоенергетичні досягнення в Україні».

В березні 2013 р. проект Іванківської ТЕС на твердому біопаливі вже встигли визнати найкращим “зеленим” інвестиційним проектом року в рамках II Національного конкурсу «Green Awards Ukraine 2012».

Будівництво БіоТЕС  в смт. Іванків ведеться вже рік. Запуск першої черги потужністю 6 Мегават запланований на жовтень 2013 року. Введення в експлуатацію другої черги біоенергетичної теплоелектростанції потужністю 12 Мегават очікується в середині 2014.

Управляюча Компанія EIG Engineering була створена в 2006 році, власник і голова ради директорів – Олексій Бутенко. Основні види діяльності – інвестиції в біоенергетику і енергоконсалтинг. Компанія має ресурси для реалізації «під ключ» інвестиційних проектів будь-якої складності в галузі енергетики. Розвиток сектору чистих технологій і біоенергетики – пріоритетний напрям діяльності EIG Engineering. Компанія є переможцем національного конкурсу Green Awards Ukraine 2012. https://www.facebook.com/EIG.Engineering

Європейський банк реконструкції та розвитку – один з найбільших фінансових інвесторів в Україні. Станом на 1 серпня 2013 року Банк виділив через 327 проектів в Україні понад 8,55 млрд. євро (11,4 млрд. дол. США). ЄБРР володіють 64 країни і дві міжурядові організації. ЄБРР підтримує розвиток ринкових економік і демократій. Приєднуйтесь до нас у  мережі, на Facebook і Twitter.