Держенергоефективності зацікавилось енергетичними кооперативами

8 Фев

Необхідність та перспективи створення в Україні енергетичних кооперативів обговорювали цього тижня Голова Держенергоефективності Сергія Савчука та представниками бізнесу і громадськості.

«Енергетичні кооперативи – це можливість для громад власноруч забезпечувати свої потреби в енергоресурсах, використовувати місцеві види палива, ставати енергонезалежними і, що цікаво, бути активними учасниками власного енергетичного ринку. Такі кооперативи популярні у різних країнах світу. Наприклад, у США налічується понад 900 таких обєднань із 42 млн членами. В Україні натомість лиш поодинокі випадки в деяких регіонах: Тернопільській, Вінницькій та інших. Тож, ми маємо терміново переймати міжнародний досвід. В Україні для створення енергетичних кооперативів існує чимало передумов. По-перше, це значний ресурсний потенціал, наявний у кожному регіоні. По-друге, завдяки впровадженій фінансовій децентралізації місцева влада отримує достатньо фінансування, яке варто спрямувати на необхідні для громад потреби, особливо на стале забезпечення енергоресурсами», — повідомив Голова Агентства.

Усі учасники зустрічі наголосили на нагальній необхідності зміни нинішньої ситуації та створенні умов для функціонування енергетичних кооперативів в Україні. Під час перемовин було презентовано концепцію законопроекту «Про споживчі енергетичні кооперативи». Концепцією законопроекту передбачено запровадити  термін «енергетичний кооператив», визначити основні напрямки діяльності таких кооперативів і, головне, зняти бар’єри діяльності кооперативів, зокрема, у сфері виробництва та продажу теплової, електричної енергії.

За підсумками зустрічі учасниками досягнуто згоди спільно працювати у напрямку законодавчого врегулювання питання створення енергетичних кооперативів та підвищення обізнаності місцевої влади з цього питання.

За матеріалами: Держенергоефективності