Чи будуть в Україні довгострокові договори на постачання теплової енергії?

5 Окт

24 вересня Урядовий комітет з питань регіонального розвитку підтримав проект Закону України «Про внесення змін до статті 19 Закону України «Про теплопостачання» щодо укладення довгострокових договорів на постачання теплової енергії».

Стан взаємовідносин у сфері виробництва та постачання теплової енергії бюджетним установам свідчить про наявність ризиків, що стримують довгострокові капіталовкладення у розвиток альтернативної теплоенергетики.

Ризики обумовлені наявністю передбачених у бюджетному законодавстві правових можливостей щодо укладення однорічних договорів. Це стримує зростання інвестицій в заходи із збільшення частки відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива в сфері виробництва теплової енергії, що постачається бюджетним установам, та ставить під сумнів виконання відповідних завдань Уряду щодо економії газу.

Проектом Закону запроваджується положення, яке надає правові гарантії інвесторам щодо повернення вкладених інвестицій в реалізацію проектів з виробництва теплової енергії на теплогенеруючих установках з використанням альтернативних джерел енергії  та альтернативних видів палива, яка постачається саме бюджетним установам.

Ці гарантії реалізовуватимуться шляхом укладення довгострокових договорів, строк дії яких буде не меншим ніж строк окупності відповідних інвестиційних заходів — не менше 5 років.

За матеріалами: minregion.gov.ua