Будівництво біо-ТЕЦ у Ковелі

30 Апр

ТОВ «Колбе Україна» на території колишнього залізобетонного заводу в Ковелі хочуть будувати теплову електростанцію.

Київська фірма купила там порожні приміщення і на ділянці в 1,3625 га збирається розмістити власне підприємство потужністю до 3 МВт з переробки відходів деревини та виробництва електричної енергії.

Ковельська міська рада замовила в КП творчої архітектурно-планувальної майстерні «Волиньархпроект» детальний план території з визначенням розмірів та конфігурації земельної ділянки, параметрів забудови майбутньої теплоелектростанції.

Директор майстерні Валентина Шаєвська на громадських слуханнях представила свою роботу. Зокрема, вона повідала присутнім, що об’єкт заплановано звести в промисловій зоні на території колишнього «Ковельсільмашу», серед там існуючих споруд, інвестор погодився залишити лише ту, де перебувала адміністрація, решту – знесуть.

У Завідуючий відділом теплоенергетики української компанії ТОВ «Науково-технічний центр «Біомаса» Євген Олійник більш детальніше зупинився на самому об’єкті, котрий буде переробляти відходи деревини на тверду біомасу для електростанції. В якості сировини тут використовуватимуть кору дерев, гілляччя, інші відходи деревини, все це подрібнюватимуть на тріску й спалюватимуть.

У кінцевому результаті отримають електроенергію. Зі слів Олійника, щоб забезпечити повноцінну роботу станції, необхідно на добу близько 65 тонн тріски, що становить 21 тисячу тонн сировини на рік, лише тоді ТЕЦ зможе виробляти електроенергії на 24 тисячі кВТ/год. за рік.

Частину електрики інвестор використовуватиме на потреби електростанції, а решту – продаватиме, в тому числі й ковельчанам, якщо виробник і споживач зійдуться на ціні. Також ТЕЦ розрахована й на виробництво теплової енергії.

«Місце розташування ТЕЦ – за 800 метрів до найближчого житлового будинку, тому ми матимемо можливість підключитися до центральних теплових мереж і постачати туди свою теплову енергію», — зауважив представник компанії.

Звісно ж, ця корисна справа місту коштуватиме певних грошей, але, як відмітив директор ПТМ «Ковельтепло» Володимир Бойко, в нинішній час, коли природний російський газ постійно скаче в ціні, нам необхідно допомагати таким інвесторам розвиватися на території міста і отримати від того зиск.

У ТОВ «Колбе Україна» вже підрахували, що вкладуть в проект 5-6 мільйонів євро, зведуть ТЕЦ протягом року, повну окупність затрат очікують отримати через п’ять років, а також створити 18 додаткових робочих місць. Зі слів юрисконсульта київської фірми Вадима Папсуєва, компанія прагне стати лідируючою у виробництві теплової та електричної енергії з біомаси на території України.

Присутні в залі ще намагалися дізнатися у представників компанії, чи ТЕЦ, які вони планують звести в Ковелі, вже десь працюють. На що Євген Олійник відповів, що в Словаччині є така станція, а тепер може з’явитися і в Ковелі.

Головний архітектор міста Людмила Мурай зазначила, що пропозиції, зауваження можуть подавати до мерії в письмовому вигляді до кінця цього тижня.

За матеріалами: volynpost