Альтернативні системи України ввели в експлуатацію біогазову станцію

23 Апр

На сміттєвому полігоні у Стадниці, котрий використовує комунальне підприємство «ЕкоВін», навчилися видобувати біогаз, який перетворюють на електроенергію. Невеличка станція має потужність 1 мегават (МВт). Поки електроенергія йде в загальну мережу – в обленерго. Однак скоро її планують продавати за «зеленим» тарифом.

– Нині ми на стадії оформлення дозвільної документації. Після отримання ліцензії продаватимемо електроенергію за звичайним тарифом. А після роботи в тестовому режимі, яка триватиме 4 місяці, перейдемо на «зелений» тариф, – розповідає Вадим Кравець, директор вінницького відділення ТОВ «AEU» (Альтернативні системи України).

За його словами, 10% з продажу буде перенаправлятися на рекультивацію полігону.

Роботу підприємства голова Вінницької ОДА Валерій Коровій вирішив продемонструвати керівникам районів, які 22 квітня приїхали на колегію з питань економічного розвитку. Вочевидь, натякав підлеглим, як в умовах децентралізації можна виробляти та заощаджувати енергію у кожному районі.

Спалювати газ на полігоні побутових відходів вирішили з 2008 року. Тоді провели виміри метану, і розпочали підготовки для встановлення станції зі спалювання небезпечного хімічного елементу. Для цього було встановлено 12 шахт. Таким чином сміттєзвалище убезпечили від пожеж, а головне – суттєво знизили рівень неприємного запаху. А в 2014 році у співпраці з українсько-німецьким підприємством «AEU» було обладнано станцію, яка виробляє електроенергію із цього газу.

– Поки цих шахт не вистачає, аби виробляти 1 МВт електроенергії. Тому  плануємо забурити ще 10-12 шахт. Тоді це дасть можливість виробляти ще й 1,5 МВт тепла.

Якщо нині електроенергія надходить у загальну мережу, то що робити із теплом, яке вироблятимуть після розширення шахт – поки не вирішено. Тому підприємство відкрите для інвестиційних проектів.

– Полігон надто віддалений від Стадниці, аби прокладати туди тепломережу, адже втрати тепла будуть суттєвими. Розглядали різні варіанти, де це можна використати. Один із них, наприклад, теплиці, – каже Вадим Кравець.

– Шановні керівники адміністрацій, зверніть увагу і надсилайте пропозиції, – звернувся Валерій Коровій.

– Можна сушарку встановити для зерна. Кукурудзи, наприклад, – запропонував хтось із чиновників.

– Прекрасний інвестиційний проект, – схвально вигукнув голова ОДА. – Нам важливо працювати і розвиватися в будь-яких умовах, особливо зараз. Адже, коли все добре, то бажаючих знайдеться чимало. А вміти тримати удар у нестабільній ситуації і вигравати від цього можуть лише сміливці.

ДОВІДКА:

«AEU» – спільне українсько-німецьке підприємство. Основні напрямки діяльності: дегазація полігонів ТПВ з виробленням електроенергії, будівництво біогазових комплексів, продаж спеціалізованого обладнання.

Полігон твердих побутових відходів у Стадниці перебуває на балансі комунального підприємства «ЕкоВін». На полігоні встановлено сміттєсортувальну станцію, де відходи розділяють на два види – органічні та неорганічні. Органічні відходи захороняють на полігоні. Решту сортують на пластикові, металеві та інші відходи та відправляють на переробку.

За матеріалами: vinnitsaok.com.ua