Що думають про розвиток ринку біопалива українські виробники обладнання?

4 Июл

Інтерв’ю з директором компанії ТОВ «Хаммель Україна» Куценко Михайлом Юрійовичем. Компанія Хаммель Україна – український виробник обладнання для ефективної переробки відходів, в тому числі деревних для отримання біопалива. Компанія – одна із небагатьох в Україні, яка успішно працює на міжнародних ринках завдяки виробництву якісної продукції і постійному вдосконаленні технологічних процесів.

 

Розкажіть, будь-ласка, як усе починалось, які були перші кроки у розвитку вашого підприємства.

Наше підприємство було створено в травні 1997 року з ініціативи німецької фірми HAMMEL Recyclіngtechnіk GmbH – визнаного лідера на ринку виробництва машин для подрібнення різноманітних відходів (побутового та будівельного сміття, металобрухту, відходів деревини та інших матеріалів).

На початку своєї діяльності ми займалися виготовленням різних металевих конструкцій для подрібнювальних машин з подальшим експортом їх у Німеччину. На початковому етапі на підприємстві працювало 15 чоловік в орендованому приміщенні поблизу м. Буськ,  що у Львівській області.

Що встигли зробити за пройдений період?

З кожним роком, зі зростанням виробництва і збільшенням випуску продукції, зростало і число робітників, котрих зараз налічується на підприємстві близько 250 чоловік. Це чудовий колектив фахівців в галузі розробки та конструювання, виробництва і маркетингу.

З 2001 року на підприємстві почали повністю укомплектовувати і монтувати вузли для машин по подрібненню деревини (первинні та вторинні подрiбнювачi), а в 2002 році було освоєно повний цикл виробництва подрібнювальних машин.

Чи можете сказати, на виробництво якого обладнання робить ставку ваша компанія? Яку долю продукції займає обладнання для ринку біопалива, зокрема, на скільки нам відомо, ви пропонуєте рубальні машини для отримання деревної тріски?

Серед обладнання, яке серійно випускається нашим підприємством, машини кількох типів: по-перше – це потужні мобільні універсальні двохвальні шредери (подрібнювачі) для будь-яких матеріалів; по-друге – невеликі портативні рубальні машини для отримання технологічної тріски з відходів деревини; по-третє – комплексні лінії, що складаються з кількох технологічних одиниць, і працюють як справжній завод.

Чи є якісь регіональні відмінності в поставках вашої продукції на території України? Хто є вашими клієнтами?

Нашими клієнтами є справжні господарі, які вміють рахувати копійку і думають про завтрашній день. А такі люди є в кожному регіоні України.

Що можете сказати про розвиток експортного потенціалу? Чи працюєте в даному напрямку?

З об’єктивних причин левова частка нашої продукції постачається на експорт. Лише невеликий відсоток обладнання ми продаємо в Україні. Тому ми скоріше працюємо над збільшенням продаж на внутрішньому ринку.

Що можете сказати про якість і технічну сторону вашої продукції? Які кроки робите для того, щоб залишатись конкурентними на ринку?

Співпрацюючи зі своїм партнером з Німеччини, ми постійно вдосконалюємо технічний рівень своїх виробів. Протягом цього часу наші робітники і конструктори проходили стажування в Німеччині, а німецькі фахівці проводили навчання наших працівників безпосередньо на виробництві тут, в Україні. Власне конструкторське бюро займається розробкою і конструюванням як окремих машин, так і цілих комплексів переробної техніки, що відповідає сучасним вимогам безпеки та найкращим експлуатаційним параметрам. Продукція фірми сертифікована по стандартам ISO, що говорить само за себе.

Крім того, ми маємо розгалужену мережу фірм та торгових агентів по обслуговуванню та збуту по всьому світі. Разом з цим пропонуємо засоби для переробки вторинної сировини з введенням їх в експлуатацію та навчанням обслуговуючого персоналу, а також гарантійне та післягарантійне обслуговування з постачанням комплектуючих та запасних частин.

Це все дає нам неабиякі конкурентні переваги.

Як ваша компанія пережила економічну кризу? Які кроки ви зробили для того, щоб бізнес знову став успішним?

Світова економічна криза далася чути і нам, але перед її початком ми вже мали досвідчений, кваліфікований та згуртований колектив, який зміг переключитися на випуск нових видів продукції.

Також хотіли би почути вашу думку з приводу розвитку ринку твердого біопалива. Чи бачите ви перспективи як виробник обладнання? Які запроси з боку виробників біопалива вам надходять?

Виробники біопалива хочуть працювати на якісному і недорогому обладнанні. Тому ми на найближчі роки замовленнями забезпечені.

А щодо ринку твердого біопалива можна сказати одне точно: його стрімкий розвиток неминучий. Традиційні види палива безсумнівно ставатимуть все дорожчими, поки повністю не закінчаться (а ці часи не за горами). Саме тому всі види біопалива знаходитимуть все більш широке застосування.

Ваша оцінка законодавчого поля в Україні. Що б на місті парламентаріїв змінили?

Ми з обережним оптимізмом дивимось на законодавчі ініціативи. Незважаючи на вкрай повільну реалізацію державних програм, ми помічаємо і безумовно корисні дії як законодавців, так і виконавчої влади. Причини гальмування таких проектів – відсутність фінансування і відвертий саботаж представників влади на місцях, яким набагато вигідніше придбати дорожче обладнання (зрозуміло з яких причин), а також надзвичайна забюрократизованість різноманітних процедур погодження і тому подібне. Це треба міняти!