Як “Астарта-Київ” зменшила використання блакитного палива

20 Фев

За останній час тенденція до подорожчання блакитного палива змусила виробників цукру модернізувати свої підприємства.

Один із позитивних прикладів такої модернізації показав агрохолдинг “Астарта-Київ”, який за п’ять років вклав близько 400 млн гривень у підвищення ефективності заводів: зменшення споживання газу, води та вапнякового каменю. 8 цукрових заводів, які можуть переробляти понад 40 тисяч тонн цукрового буряку на добу, чотири з яких розташовані у Полтавській області збільшили виробництво цукру на 42% у порівнянні з минулим роком.

При цьому енерговитрати вдалося втримати – на тонну переробленого буряку з 2005 до 2016 року палива йшло все менше, заводи знизили цей показник із 51,31 метр. куб. на тону переробленого буряку до 25,12.

Найбільшою інвестицією на підприємстві вважають біоенергетичний комплекс у м. Глобине на Полтавщині. У 2016 році комплекс зекономив «Астарті» 5 млн кубів блакитного палива. Створити його вирішили, коли Глобинський цукрозавод пройшов позначку у 6000 тон буряку на добу. Відповідно до кількості сировини утворювалося й чимало відходів: завод видавав 1,2 тисячі тон жому на добу.

2014 року комплекс почав видавати ту кількість енергії, яку від нього очікували проектанти – 150 тис. куб. біогазу на добу, що дорівнює 75 тис. куб. м. природного блакитного палива, а це 50% від необхідного підприємству газу. У період коли переробка буряку завершується, біогаз використовують для заводу із переробки сої. У перспективі планують створити когенераційну установку потужністю 12 МВт.

Начальник Управління екології, охорони праці та сертифікації Аліна Воронцова розповідає – це лише початок програми, яка проходить на усіх підприємствах холдингу:

«Програма розрахована на п’ятирічки і перша закінчилась минулого року. За період 2012-2016 рр середні показники економії ресурсів становлять: газ – 16%, електроенергія – 6,7%, вода – 16%. Зараз, за словами Воронцової, починається друга, до 2020 року програма, під час якої енерго- та ресурсовитрати на підприємстві ще зменшаться».

Також суттєво зменшується негативний вплив на екологію та покращуються умови праці. Так кількість небезпечних робочих місць у компанії знизилася із 68% до 41%. При цьому в середньому проекти починають приносити перші прибутки вже за 3-5 років.

За матеріалами: energolife.info