У Німеччині знижуються ціни на електроенергію завдяки відновлювальній енергетиці

19 Апр

У Німеччині спостерігається тенденція до зниження цін на електроенергію відтоді, як було прийнято рішення про відмову від атомної енергетики і переорієнтування на відновлювані джерела енергії. Про це заявив директор з комунікацій аналітичного центру «Agora Energiewende» Крістоф Подевілс на зустрічі з журналістами, організованій фондом Генріха Белля у Берліні.

Крістоф Подевілс зазначив, що в момент прийняття рішення про перехід на відновлювану енергетику, ринкова вартість енергії в Німеччині становила близько 60-75 євро за МВт. Нині це приблизно 40-50 євро за МВт. Експерт додав, що навіть, найбільші споживачі енергії у 2012 році платили на 30% менше в порівнянні з 2011 роком. Адже працюють закони ринку – більше пропозицій нижча ціна. Він також підкреслив, що найдорожчими є електростанції, які працюють на газі чи нафті.

З відновлюваних джерел енергії в Німеччині нині виробляється близько 25% електроенергії. До 2050 року цифру планують збільшити до 80%. У зв’язку з природними особливостями основна ставка робиться на розвиток сонячної та вітрової енергетики. За прогнозами фахівців до 2015 року вартість виробництва 1 кВт електроенергії такими станціями становитиме 0,07-0,1 євро за кВт-год.

За матеріалами: Держенергоефективності