Скільки коштуватиме перехід на зелену енергетику для Фінляндії?

19 Июн

До 2050 року Фінляндія зможе перейти на відновлювальну енергетику, побудувавши 100 тисяч сонячних та 8,8 тисяч вітряних електростанцій.

Як зазначають вчені з Технічного університету міста Лапеернанта, енергетичну інфраструктуру країни цілком реально перебудувати за 35 років, однак такий крок потребуватиме не лише значних зусиль, а й коштів.

Науковці дослідили вісім різних моделей повної відмови Фінляндії від викопного палива. Зокрема, розглядалися варіанти не тільки з різним співвідношенням атомної енергетики, поновлюваного біопалива та сонячної генерації, а також й без атомної енергетики взагалі.

За словами керівника дослідницької групи Ярмо Партанена, навіть в останньому випадку країна зможе забезпечити потреби в енергопостачанні на основі відновлюваних джерел.

Фінська модель неядерної, відновлюваної енергетики передбачає необхідність перетворення енергії, виробленої вітроенергетичними установками і сонячними панелями, у газ. За словами вчених, газ може накопичуватися і використовуватися на електростанціях в разі необхідності. Реалізація цього задуму дозволить вирішити проблему надлишку сонячної енергії у літній період і її нестачі у інші пори року, зауважують науковці.

Для переходу на повністю відновлювану модель Фінляндії необхідно розширити сонячну, вітряну та біопаливну енергетику, а також зробити відповідні інвестиції. За підрахунками вчених, використання і виробництво біопалива у країні потрібно збільшити вдвічі, а також побудувати 8,8 вітроенергетичних установок(зараз близько 260) та близько 100 тисяч сонячних електростанцій.

Як зазначає Ярмо Партанен, витрати на реалізацію кожної з восьми моделей формування безпечної щодо зміни клімату енергетики складають близько 25 млрд євро в рік, що на 7 мільярдів більше, ніж нинішні енерговитрати Фінляндії — 18 млрд. євро. Примітно, що згідно з прогнозами, остання сума може зрости до 21 млрд євро в рік вже через декілька років.

За матеріалами: ecotown.com.ua