Скільки коштів потрібно на реалізацію оновленої Енергостратегії України?

2 Сен

Як повідомляє видання Дзеркало тижня, в розпорядженні якого є текст оновленої Енергостратегії України до 2030 року, на період до 2030 року Україні потрібно буде 1,8 трлн. грн для того, щоб виконати завдання і цілі, заложені в даному документі.

Згідно з фінансово-економічними розрахунками Міненерго розподілення коштів потрібні на такі заходи:

  • електро — і теплоенергетика — 785 млрд грн (розвиток електромереж — 187 млрд, теплова генерація — 324 млрд, гідрогенерація — 60 млрд, розвиток відновлюваної енергетики — 130 млрд, системи теплопостачань — 84 млрд грн);
  • атомна енергетика — 391 млрд грн;
  • вугільна промисловість — 83 млрд грн;
  • нафтогазова промисловість — 562 млрд грн (ГТС — 52 млрд, газорозподільна система — 50 млрд, нафтотранспортна система — 7 млрд, видобуток газу — 316 млрд, видобуток нафти — 93 млрд, розвиток виробництва біопалива — 7 млрд, нафтопереробка — 37 млрд грн).

Ми спеціально виділили фінансування виробництва біопалива. От тільки, в стратегії йдеться в першу чергу про рідке біопаливо для автомобільної галузі, питання виробництво якого останнім часом виглядає досить спірним у зв’язку з останніми подіями на європейському ринку і відмовою деяких країн ЄС, в тому числі Німеччини, від збільшення частки рідкого біопалива.